SON DAKİKA
hava 16°Google News

“HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI” KUTLANDI

Son Güncelleme :

30 Mayıs 2023 - 18:59

“HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI” KUTLANDI

Bandırma Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından yılsonu sergi açılışı ve belge dağıtım töreni düzenlendi.

Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği sergi açılışı ve belge dağıtım töreni, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda Halk Eğitim Merkezi’nde, ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ kutlandı. Öğretim yılının başından itibaren 34 alanda, 167 farklı programda 568 kurs açan Bandırma Halk Eğitim Merkezi’nde 14 bin 793 kadın, 8 bin 637 erkek olmak üzere toplam da 23 bin 430 kursiyere eğitim verildiği kaydedildi.

Sergi açılışı ve Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın kutlama töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın’ın konuşması ile devam etti. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın görev ve sorumluluklarını yerine getirdiğine dikkat çekti. Müdür Taşkın, “Kurum olarak, hayat boyu öğrenmenin, bilimsellik ve bütünlük, geçerlilik, gönüllülük, herkese açıklık, her yerde eğitim, ihtiyaca uygunluk, iş birliği ve eş güdüm, planlılık, süreklilik, yenilik ve gelişmeye açıklık ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Halk Eğitimi Merkezi olarak açmış olduğumuz kurslar ile kurumlar arası işbirliğine önem veriyor, bireyin ve toplumun gelişim sağlamasında üzerimize düşen görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

“HALK EĞİTİM MERKEZİ KENDİNİ YENİLEYEN BİR KURUM”

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, “Hayat Boyu Öğrenme kavramını yaygın eğitim kavramıyla birlikte “hayat boyu eğitim”, “hayat boyu öğrenme” şeklinde tanımlıyoruz. Hayat boyu öğrenme, var olan eğitim sistemini başından başlayarak kademeli olarak düzenlemeyi ve zorunlu öğrenim sürecinin dışında da tüm eğitim disiplinleri ile ilgili bütün amaçlarını geliştirmeyi hedefleyen genel bir düzenlemedir. Bandırma Halk Eğitimi Merkezi, eğitim ve öğretimde yaşanan hızlı değişimler karşısında kendisini sürekli yenileyen bir kurumdur. Halkın beklentilerini karşılama noktasında önce insan düşüncesini benimser. Bireylerin ilgi, istek, ihtiyaç ve yeteneklerine göre bilgi ve beceri eksiklerini tamamlayarak, ulusal ve evrensel kültür değerlerinin yaşatılıp, yaygınlaştırılması ve genç kuşaklara aktarılmasını sağlayarak önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Her zaman, her yerde ve herkes için eğitim anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tören, özel gereksinimli öğrenciler ve halk eğitim öğrencilerinin gösterileriyle devam etti. Kursiyerlere, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal tarafından belgeler takdim edildi. Halk Eğitim Merkezi’nin açılışını, Kaymakam Engin Aksakal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan gerçekleştirdi. Serginin açılışına, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Milli İlçe Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mahir Mavi, Bandırma İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, siyasi partiler, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Programın ardından kurdele kesimi gerçekleşti.