SON DAKİKA
hava 22°Google News

HAYALLERİ KÜL OLAN GİRİŞİMCİYE ESNAF DESTEK ÇIKTI

Son Güncelleme :

24 Ekim 2023 - 17:01

HAYALLERİ KÜL OLAN GİRİŞİMCİYE ESNAF DESTEK ÇIKTI

Bandırma’da deri işçiliği ile el emeği ürünler üreterek istihdama katkı sağlayan genç girişimcinin yardım çağrısına Bandırma ailesinin kurumlarından kulak asan olmadı. 

Genç Girişimci Soner Karaşahin tarafından hayata geçirilen ve kısa sürede büyüyerek Bandırma’da istihdam sağlayan bir işletme haline gelen DeriMask, çıkan yangında yok olmanın eşiğine geldi. Genç Girişimci Soner Karaşahin’in sonraki süreçte tüm çabalarına rağmen yardım çağrısına kulak asan hiçbir kurum olmadı. İşletmesini tekrar ayağa kaldırmak isten genç girişimciye, yine kendisi gibi esnaflar kucak açtı.

Genç Girişimci Soner Karaşahin, “Yalnız bırakıldık,” sözleriyle sitemini dile getirerek, “2019 yılından beri emeklerimizle büyüttüğümüz markamız bir gecede yangından dolayı yok oldu. Yanımızda olmasını istediğimiz en büyük destekçi, Bandırma Belediyesi iken tek destekçilerimiz bizim gibi esnaflarımız oldu. Belediye başkanımız ile görüşmek için iki kez talep oluşturdum ama görüşemedim. Başka kurumlarla da görüşmek istedim ama hiçbiri bizim yanımızda durmadı.” dedi.