SON DAKİKA
hava 22°Google News

Güzellik merkezleri denetleniyor mu?

Son Güncelleme :

19 Temmuz 2023 - 13:37

Güzellik merkezleri denetleniyor mu?

Bandırma’da önde gelen spor salonlarından birinde yüzme hocası olarak görev yapan S.E, yanlış cilt bakımı uygulanması nedeniyle yüzü yandı. 15 gün yüzünde sargılar ile dolaştı.

İddiaya göre, 90 gün önce Atatürk caddesinde bulunan sözde ödüllü bir güzellik merkezine giden yüzme hocası S.E seans esnasında yüzünün yandığını hissetti, görevliye yapılan işlemin derecesini düşürmesini söyledi ancak aynı dereceyle seans devam etti. Seans sonrası evine dönen ve yüzünde yanma hisseden S.E Hoca, güzellik merkezine giderek durumu görevlilere bildirdi. Bir süre güzellik merkezi görevlileriyle görüşen S.E Hoca, ikna edilerek şikayetçi olması önlendi ve ücreti iade edildi. Gece saatlerinde başlayan ağrılara dayanamayarak sabah saatlerinde hastaneye giden yüzme hocası, burada tedavi edildi ve yüzünde yanıklar oluştuğu belirlendi.

Yüzünde yanık olduğunu belirlenen S.E Hocanın, microblading işlemi sırasında yanlış uygulama sonucu bu duruma geldiği öğrenildi.

Bu tür şikayetlerden sonra güzellik merkezleri hangi odaya bağlı ve bu güzellik merkezleri denetleniyor mu soruları akla geldi.