SON DAKİKA
hava 32°Google News

GÖREVDEN ALINAN İTFAİYE DAİRE BAŞKANI YILMAZ’DAN BASIN GRUBUNDA PROPOGANDA

Son Güncelleme :

24 Mayıs 2024 - 13:07

GÖREVDEN ALINAN İTFAİYE DAİRE BAŞKANI YILMAZ’DAN BASIN GRUBUNDA PROPOGANDA

Görevden alınan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, basın grubunda paylaştığı uzun mesajla dikkat çekti. Çalışmalarını lütuf gibi sıralayan Yılmaz, “Sizlerle daima ileri,” ifadesiyle soru işaretleri yarattı.

Personeline mobbing uyguladığı gerekçesiyle görevden alınan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, basının itfai olaylar ile ilgili bilgilendirildiği grubu şahsi emellerine alet etti. Grupta uzun bir metin paylaşarak görevi olan çalışmaları bir lütufmuş gibi tek tek sıralayan Yılmaz’ın, sözlerini noktalarken kullandığı, “Sizlerle daima ileri,” ifadeleri ise amacının ne olduğu konusunda soru işaretleri oluşturdu.

Yılmaz, mesajını “İtfai Olay Bilgilendirme” adlı WhatsApp grubundan yayınladı. Söz konusu grupta 100’ü aşkın basın mensubu bulunuyor ve adından da anlaşılacağı üzere grupta sadece basını bilgilendirmek üzere, itfai olaylar paylaşılıyor. Ancak Yılmaz, bu grubu propaganda aracı olarak kullanarak, görevden alınmasının ardından basın aracılığıyla algı oluşturma çabası içine girdi. Yılmaz’ın yayınladığı metin, bir veda mesajından daha çok, kendi başarısını öne çıkarmaya yönelik ve önceki dönem Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yönetimine övgülerle dolu, bir manifesto gibiydi.