SON DAKİKA
hava 26°Google News

General Balcı Çamlığı alarm veriyor

Son Güncelleme :

07 Ağustos 2023 - 12:58

General Balcı Çamlığı alarm veriyor

Paşakonak Mahallesi’nde bulunan General Balcı Çamlığı’nda ışıklandırma, temizlik ve sokak hayvanları için mama ve su eksikliği gibi sorunların olduğunu söylemek mümkün. Genellikle yürüyüş ve spor aktiviteleri yapmak için gidilen çamlık, uzayan otlar ve sivrisineklerden dolayı rahatsız edici durumda. Vatandaşlar daha temiz ve ferah bir çamlık istiyor.

“Sıcak havalarda sokak hayvanlarını aç ve susuz bırakmayalım”

Kedi, köpek ve kirpi gibi birçok hayvanın bulunduğu çamlık da sadece tek bir mama ve su kabı var. Yaşadığımız bunaltıcı yaz sıcaklarında birçok noktada sokak hayvanları için kaplarda su bulundurulması gerekiyor. Mevcut bulunan mama ve su kaplarının belirli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Bazı mahalleler de hiçbir noktada su ve mama kabına rastlanmadığı görülmekte. Her mahallede sokak hayvanları için mama ve su kabı noktasının bulundurulması lazım. Vatandaşlar bu konuda gerekenin yapılmasını istiyor.

“Sadece Çamlık değil Paşakonak’tan 17 Eylül’e her mahallede sokak hayvanları için mama ve su kabı istiyoruz”

Hayvansever vatandaşlar, “Geçtiğimiz sıcak günlerde birçok sokak hayvanının susuzluktan dolayı telef olduğunu gördük. Hayvansever vatandaşlar olarak her mahallenin muhtarının bu işle ilgilenmesini istiyoruz. İsteğimiz çok küçük bir şey sadece bir kap su ve mama” diyor.

“Çamlık gibi yaşam alanlarının birçok yerde olması gerekiyor”

“Yeşillendirmenin az olmasından dolayı hayvanların yaşam alanı yok. Bizlerde bazı zamanlar temiz hava almakta zorlanıyoruz. Çamlık gibi yaşam alanlarının birçok yerde olması gerekiyor. Gerek yeşilliğinden gerekse yapılacak aktivitelerin olmasından dolayı çamlığı seviyoruz. Fakat Bandırmamıza sanayi şehri olduğundan dolayı çamlık gibi yeşilliğin olduğu yaşam alanları daha fazla lazım.”

“Spor aktivitelerini ışıklandırma yetersizliğinden dolayı yapamıyoruz”

Birçok vatandaş akşam saatlerinde basketbol ve voleybol oynamak için gittiği çamlıkta saha da ışıklandırma olmadığı için oyun oynayamadıklarını dile getirmekte. Yürüyüş yollarında da bazı kısımlar zifiri karanlık ve ışıklandırma yetersiz. Vatandaşlar bir an önce eksikliklerin giderilmesini istiyorlar.