SON DAKİKA
havaGoogle News

GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLU, BANDIRMA İLÇE KONGRESİ’NDE İKTİDARA YÜKLENDİ

Son Güncelleme :

08 Aralık 2023 - 20:41

GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLU, BANDIRMA İLÇE KONGRESİ’NDE İKTİDARA YÜKLENDİ

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongre’ye katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iç ve dış politika üzerinden iktidara yönelik çeşitli eleştirilerde bulunarak, “Bunların iki yüzlülüklerini anlatacak, tertemiz bir siyasetin öncülüğünü yapacağız,” diye konuştu.

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreye ayrıca; Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferahmuz Üstün, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Yağar, Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Burhan Deniz, Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Abdülkadir Durmaz, Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özüver, Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Ersin Özer, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ile Gelecek Partisi üyeleri katıldı. Tek listeyle yapılan seçimde, Bandırma İlçe Başkanlığı görevine seçilen isim Akın Kargı oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kongrede konuşma gerçekleştirdi. Davutoğlu, emeklilerin, öğrencilerin, gençlerin ve çiftçilerin mutsuz olduğunu işaret ederek asgari ücret konusuna değindi. Davutoğlu, “Asgari ücrete yılda bir kere zam vermek demek, milleti soymak demektir. Neden bir kere veriyor? Ben asgari ücretin en az 17 bin-17 bin 500 lira bandında olması gerektiğini mecliste söyledim. Şimdi yaptıkları hazırlıkta bir sefer verelim ama 17 bin verelim diyorlar. Çünkü 31 Mart’ta seçim var. Bir sefer verecekler, 3 ay asgari ücretlinin hayat seviyesi biraz yükselmiş olacak insanlar da galiba memleket iyiye gidiyor diye oy verecek. Sonra 31 Aralık’a kadar bir daha zam yapmayacaksınız. Her şeye zam gelecek ama asgari ücret sabit kalacak. Çarpıcı bir şey söyleyeyim. Bu sene Mayıs’ta Rize’deki çay üreticilerine 11 lira 30 kuruş verdiler. O gün itibariyle 4 ekmek alınıyordu, şu an 11 lira 30 kuruşla Rize’de bir buçuk ekmek alınıyor. Aynı şey olacak. Verdikleri artışı, enflasyon hırsızı ile birlikte geri alacaklar. Böyle bir insafsızlık olur mu? Enflasyon hükümetin milleti soymasının aracıdır. Sanayi durmuş, üretim durmuş bunlar finansla düzelmeye çalışıyorlar.” dedi.

Davutoğlu, “Tarih böyle bir zulüm görmedi,” diyerek İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına ve iktidarın bu konu ile ilgili politikalarına da sert çıktı. Davutoğlu, “Sayın Erdoğan, İsrail’e bir borcumuz yok diyor. Batı’ya karşı konuşurken çok kükrüyor Sayın Erdoğan. Tamam hepimiz yüreğimizden haykırıyoruz Batı’nın iki yüzlülüğünü, peki ama ya birisi çıkar ve sorarsa ya İsrail’e borcunuz yok da 6 Ekim’den bu yana 400’ü aşkın gemi Hayfa’ya ne taşıdı Allah aşkına. Ne taşıdı biliyor musunuz? İsrail uçakları için jet yakıtı taşıdı. İsrail ordusu için demir-çelik, İsrail askerleri için iç çamaşırı taşıdı. İsrail’e yiyecek ve gıda taşıdı. İsrail’in demir-çeliğinin üçte biri hala Türkiye’den gidiyor. Böyle bir yüzsüzlük, riyakârlık görülmedi. Böyle bir aşağılık tavır görülmedi. Bir tane kararname çıkartın. Deyin ki İsrail’e bundan sonra hiçbir şey satılmayacak, limanlarımızdan gemiler kalkmayacak. İsrail’e hava sahasını kapatın. Çok mu zor Allah aşkına? İktidar makamı konuşma makamı değil, icraat makamıdır.” dedi.

Davutoğlu, devleti bütün kılcal damarlarına kadar bildiğini ve tanıdığını kaydederek konuşmasına devam etti. Davutoğlu, “Devleti yeniden inşa edeceğiz. İtibarını yeniden kazandıracağız. Bizim gelecek perspektifimiz budur. Bizim en temel vazifemiz, önümüzdeki yerel seçimde omuz omuza vererek Türkiye’nin siyasi gidişatını değiştirecek bir adım atmak. Millete bunların iki yüzlülüklerini, milli ve manevi değerlerin nasıl istismar edildiğini anlatacağız. Hepimizin, iki üç neslin emeklerini nasıl heba ettiklerini anlatacağız. Nasıl yolsuzluklara bulaştıklarını anlatacağız ve tertemiz bir siyasetin öncülüğünü yapacağız.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.