SON DAKİKA
hava 22°Google News

FUTBOL YORUMCUSU ÇERİ TARTIŞMALI GALATASARAY MAÇINI DEĞERLENDİRDİ; “O PENALTI POZİSYONU!…”

Son Güncelleme :

07 Şubat 2024 - 17:04

FUTBOL YORUMCUSU ÇERİ TARTIŞMALI GALATASARAY MAÇINI DEĞERLENDİRDİ; “O PENALTI POZİSYONU!…”

Eski Milli Kaleci ve Futbol Yorumcusu Hüseyin Çeri, Galatasaray-Bandırmaspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Futbol Yorumcusu Hüseyin Çeri, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu müsabakalarında, Galatasaray’ın Bandırmaspor’u 4-2’lik skorla mağlup ederek tur atladığı maçı analiz etti.

Hüseyin Çeri, hakem kararlarının konuşulduğu, tartışmalı maç ile ilgili şunları söyledi, “Öncelikle şunu unutmayalım. Bandırmaspor’un rakibi Süper Lig’de şampiyonluğa oynayan Galatasaray’dı. Sarı-kırmızılı ekip bu maça yedeklerle çıkmış olsa da çok güçlü bir takım. Bandırmaspor’un futbolcuları ise güçlü Galatasaray karşısında daha derli toplu, hırslı ve inançlı bir tablo çizdi.

Bu maçta hakem hataları da gündeme geldi ama maçın gidişatını etkileyecek ölçüde hatalar olmadığını söyleyebilirim. Sadece, Bizim lehimize olan o penaltı pozisyonu tartışılabilirdi. Hakeme yönelik olumsuz söylemleri ben doğru bulmuyorum. Üstüne gitmenin, abartmanın bence anlamı yok.

Her şeyden önemlisi Bandırmaspor’un böyle bir maça çıkması şereftir, onurdur. Bandırma için önemli bir tarihi olaydı. Bandırmaspor kaybetti ve elendi ama Bandırmaspor da tabiki sıradan bir takım değil. Galatasaray karşısında 2 gol bulmak önemliydi. Bandırmaspor’un Böylesine güzel bir futbol oynaması önemli bir olaydı. Anılarda güzel bir maç olarak kalacak. Bandırmaspor, sahaya harika bir futbol koydu diyebilirim.” / Umut Osman Sunci – Meriç Onbaşı