SON DAKİKA
hava 24°Google News

ERKEK VE KADIN KUAFÖRLERİNİN FİYAT TARİFESİ GÜNCELLENDİ

Son Güncelleme :

31 Mayıs 2024 - 13:25

ERKEK VE KADIN KUAFÖRLERİNİN FİYAT TARİFESİ GÜNCELLENDİ

Bandırma Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, erkek ve kadın kuaförlerinin güncellenmiş fiyat tarifesini yayınladı. Oda başkanı Hasan Gündoğan konu ile ilgili açıklama yaptı.

Bandırma Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, erkek ve kadın kuaförler için fiyat güncellemesine gitti. Oda başkanı Hasan Gündoğan söz konusu fiyat güncellenmesinin, Ocak Ayı’ndaki asgari ücret zammı başta olmak üzere fahiş dükkan kiraları ve her geçen gün artan girdi maliyetleri gibi nedenlerle yapıldığını ifade etti. Buna göre erkek kuaförlerde saç-sakal kesimi 220 liradan 280 liraya, 1. sınıf kadın kuaförlerinde ise saç kesimi 400 liraya yükseldi.

Hasan Gündoğan, “29 Mayıs itibariyle hem kadın hem de erkek kuaförlerimizin fiyat tarifeleri yükseldi. Bu noktada vatandaşlarımızdan bir ricam var. Vatandaşlarımızdan gittikleri kuaförlerde fiyat tarifesinin bulunup bulunmadığı konusuna dikkat etmelerini istiyoruz,” dedi.

Kadın kuaförlerinin fiyat tarifesinin en son 04.04.2023 tarihinde güncellendiğini dile getirerek konuşmasına devam eden Hasan Gündoğan, “Bu tarihten sonra asgari ücret 2 kez zam gördü. TÜİK’in verilerine göre Türkiye’de son yılların en yüksek yıllık enflasyon oranına ulaşıldı. Bu durum kira zamlarını da tetikledi ve tüm maliyetlerin yükselmesine sebep oldu,” diye konuştu.

Hasan Gündoğan, erkek kuaförleri için yapılan fiyat güncellemesi ile ilgili de bilgi vererek, “Erkek kuaförlerimizin fiyat tarifeleri en son 07.12.2023 tarihinde güncellendi. Sonrasında asgari ücret %49 oranında zam gördü. Asgari ücrete gelen bu zammın üyelerimizin giderlerine büyük etkisi oldu. Bu durum kira zammını da tetikledi. Bağ-Kur primleri de asgari ücret zammı oranında arttı,” ifadesinde bulundu. / Umut Osman Sunci