SON DAKİKA
hava 32°Google News

EN İLKEL İÇGÜDÜ: ÇÖZEMİYORSAN ORTADAN KALDIR!

Son Güncelleme :

25 Mayıs 2024 - 18:16

EN İLKEL İÇGÜDÜ: ÇÖZEMİYORSAN ORTADAN KALDIR!

Konuyu biliyorsunuz. Bu yüzden açıklamayacağım ama öncelikle belirtmek istiyorum ki bu konunun hayvanlarla bir ilgisi yok. Bu konunun tamamen insanlıkla ilgisi var. Çözüm bulamadığı anda, bilinçli olarak en ilkel davranış biçimine yönelen insanlıkla… Evet, bu İlkel davranış biçimi yok etmek. Var olduğumuzdan beri her daim yok ettik. Neleri yok ettiğimizi tek tek saymayacağım ama tarih boyunca birbirimizi bile hep yok ettik ve yok etmeye de devam ediyoruz.

Şimdi, bir kez daha insanlığın yok etmek adına tartıştığı bir süreç ülkemizin gündeminde.

Peki bu süreç bu noktaya nasıl vardı?

Sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve kısırlaştırılması için kapsamlı programlar geliştiren bir yerel yönetim gördünüz mü?

Evcil hayvanların sokağa bırakılmaması adına farkındalık oluşturmayı amaçlayan bir çalışma hiç duydunuz mu?

Ben görmedim de duymadım da ama biliyorum; bu sürecin bu noktaya gelmesinin tartışmasız tek sorumlusu yerel yönetimlerdir. Yerel yönetimlerin sokak hayvanları konusunda bugüne dek yaptığı ihmaller, sokak hayvanlarının yok edilmesinin tartışıldığı bir gerçeğe evrilmiştir.

İnsanlığın, sadece insanlar için değil, tüm canlılar için daha yaşanabilir bir dünya inşa etmesi dileğiyle… İyilik, yaşamı korumak ve sürdürmek için mücadele ederken; kötülük, kolay yolu seçmeyi ve yok etmeyi tercih eder!