SON DAKİKA
hava 26°Google News

EDİNCİK MERASI DAVASINDA KARAR ÇIKTI

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 15:17

EDİNCİK MERASI DAVASINDA KARAR ÇIKTI

Bandırma Belediyesi’nin Edincik Merası’nın imara açılmasına karşı başlattığı hukuk mücadelesi sonuçlandı.

Edincik Merası olarak bilinen alanın imara açılıp konutlaşmasına imkân sunan plan değişikliğine yönelik Danıştay kararı çıktı. Bandırma Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Kazanan Edincik Halkı, Kazanan Bandırma Oldu” denildi.

Bandırma Belediyesi’nin yayınladığı açıklamada; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 02.11.2021 onay tarihli 1/100.00 ölçekli Çevre Düzeni Plan Değişikliği içerisinde yer alan ve kamuoyunda EDİNCİK MERASI olarak bilinen alanın imara açılıp konutlaşmasına imkân sunan plan değişikliğine dair başlattığımız hukuk mücadelemiz 09/01/2024 tarihinde, Danıştay 6. Dairesi’nin aldığı karar neticesinde zaferle sonuçlandı.

Edincik halkının kendi hakkı olan ve doğal yollarla hayvanlarını yetiştirebilecekleri alan yargı kararıyla yine halkımızın kullanımında kaldı. Biz bugüne kadar şahısların menfaatlerinden çok halkımızın menfaatini göz önünde bulundurarak çalıştık. Bizim dönemimizde bir dönüm tarım arazisi satılamazken, hukuk dışı yollarla da elimizden alınmaya çalışılan alanlar için yargı önünde de mücadelemizi sonuna kadar verdik, vermeye de devam edeceğiz,” ifadelerine yer verildi.