SON DAKİKA
hava 23°Google News

DURSUN MİRZA; “YENİLİKÇİ PROJELERİYLE ÇAĞDAŞ BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ”

Son Güncelleme :

02 Mart 2024 - 17:45

DURSUN MİRZA; “YENİLİKÇİ PROJELERİYLE ÇAĞDAŞ BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ”

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, “Belediye Meclis Üyesi Aday Tanıtım Toplantısı ve Proje Lansmanı” programını büyük katılımla gerçekleştirdi.

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, Barış Manço Kültür Merkezi’nde “Belediye Meclis Üyesi Aday Tanıtım Toplantısı ve Proje Lansmanı” programı düzenledi. Program, Dursun Mirza’nın proje sunumuyla başladı. Dursun Mirza konuşmasına, “İlçe gömleği bize dar geliyor,” sözleriyle başlayarak, “Bandırma her açıdan büyük bir kent. Bandırma, Güney Marmara’nın incisi ve Türkiye’nin parlayan yıldızıdır. Bandırmalı olmaktan gurur duyuyorum. Bizler Bandırma’da 3 dönemdir sosyal demokrat belediyecilik yapıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum,” dedi.

“Biz nefret değil, sevgi dilini kullanıyoruz. Önce insan diyoruz. Ötekileştirmiyor, kucaklaşıyoruz,” diye sözlerine devam eden Dursun Mirza, sonrasında projelerini açıkladı.

Dursun Mirza, “Bandırma’nın geleceği için heyecan verici projeler üzerinde çalışıyoruz. Gençlerimiz için modern bir gençlik merkezi ve çocuk köyü oluşturmayı planlıyoruz. Korozman Kavşağı’nda spor kompleksi inşa ederek sporun yaygınlaşmasına katkı sağlayacağız.

Yeni kentsel yerleşim alanları tasarlayarak şehrimizi daha yaşanabilir hale getireceğiz. Cumhuriyet Meydanı ve Sevgi Yolu’nun yeniden düzenlenmesiyle şehrimizin kalbindeki alanları canlandıracağız. Livatya projesine amfi tiyatro ekleyerek kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak bir mekan oluşturacağız. Dutliman ve Sahilyenice’deki bölgeleri, Kurşunlu’ya kadar denize girilebilir hale getirerek halkımızın deniz keyfini artırmayı hedefliyoruz.

Cinçukuru bölgesine en az iki katlı otopark ve rekreasyon alanları inşa edeceğiz. Ayrıca burada 1000 kişilik kültür merkezi ve belediye konservatuvarı açarak sanata ve kültüre destek olacağız.

Ordu Caddesi’ndeki eski Tekel binasının bulunduğu noktada kuracağımız Sosyal hizmetler kompleksimizde belediye sağlık merkezi, öğrenci yurdu, yaşlı bakım evi ve aş evi gibi önemli hizmetleri sunacağız. Üretim kooperatifleri ve seralar kurarak yerel ekonomiyi güçlendirecek ve zincir marketlere alternatif olacak tüketim kooperatifleri oluşturacağız.

Ulaşım konusunda katlı otoparklar ve yeni düzenlemeler yaparak şehrimizin trafiğini rahatlatacağız. Raylı sistem gibi modern ulaşım alternatiflerini de gündemimize alarak şehrimizin ulaşımını daha verimli hale getirmek istiyoruz. Kültür turlarımıza deniz turları da ekleyerek ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunacağız.

Manyas Gölü kıyısında yeni rekreasyon alanları oluşturarak doğayla iç içe vakit geçirme imkanı sağlayacağız. Belediye iskelesine inşa edilecek restoranlarla deniz manzaralı yeme içme alanları yaratacağız. Ayrıca yeni bir hayvan barınağı inşa ederek sokak hayvanlarının bakımını üstleneceğiz. Bu projelerle Bandırma’yı daha yaşanabilir ve çağdaş bir kent haline getireceğiz,” dedi.

Dursun Mirza’nın sunumunun ardından Belediye Meclis Üyesi Adayları tek tek sahneye çağırılarak tanıtıldı. Program, Belediye Meclis Üyesi Adaylarının tanıtıldıktan sonra sona erdi. / Umut Osman Sunci