SON DAKİKA
havaGoogle News

DURSUN MİRZA VERDİ VERİŞTİRDİ; “BU GÖREVLERDE YERİN YOK!”

Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 10:38

DURSUN MİRZA VERDİ VERİŞTİRDİ; “BU GÖREVLERDE YERİN YOK!”

CHP Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Dursun Mirza, yaptığı basın toplantısında mevcut yönetime yönelik eleştirilerde bulundu. Dursun Mirza, billboard olayının perde arkasını detaylarıyla paylaştı ve sonrasında ise hizmetler üzerinden sert sözler sarfetti; “Bandırma’dan haberin yoksa, bu görevlerde yerin yok!”

CHP Bandırma Belediye Aday Adayı Dursun Mirza, yaptığı toplantıda adaylığının %95 olacağını belirtirken, Bandırma Belediyesi’nin mevcut yönetimini eleştirerek, billboard olayı ve hizmetler üzerinden açıklamalarda bulundu. Mirza, billboard firmasının özel kalem tarafından tehdit edildiğini ve yaşadığı sorununu paylaştı. Eleştirilerine devam eden Dursun Mirza, Bandırma’dan haberinin olmayanların bu görevde yerinin olmaması gerektiğini söyledi ve halka daha iyi hizmet sözü verdi.

Dursun Mirza, “Her yere gidecek yüzümüz var, çünkü hizmet etmişiz. Herkes bizi sevgi ve saygıyla karşılıyor. Aday olmamız isteniyor. Anketler de aynı şeyi söylüyor. Biz de bu tabloyu genel merkezimize yansıtıyoruz. Birileri aday olarak açıklanacaklarını söylüyorlar. O hafta geçiyor ve olmuyor. Fıs. Öbür hafta geliyor yine açıklanmıyor. Gelmeyecek arkadaşlar, açıklanmayacak. Bizim yaptığımız görüşmelerde onların yaptığı algıların doğru olmadığını çok yakından, bire bir görüyoruz. Ben 18 Ocak’ta adaylığımızın gelmesini bekliyorum ve %95 diyorum. Anketler yapılmaya devam ediyor ve birileri anketten kendileri çıkmadığı için habire kendileri de anket yaptırıyorlar, çıkar mıyız acaba diye. Oradan da çıkmıyorlar. Zorlamayla olmaz,” ifadesinde bulundu.

“Özel kalem tarafından tehdit edildiklerini anlattılar.”

“Yaşadığım bir sorunu anlatmak istiyorum,” diye söze devam eden Dursun Mirza, kimseyle kavga etmekten yana olmadığını ancak hakkını da sonuna kadar koruyacağını dile getirdi. Dursun Mirza, billboard meselesini paylaşmak istediğini belirterek, “Belirli noktalardaki billboardların uygun olduğunu söylediler. Biz hemen peşin olarak parasını yatırdık. Yıl başının ilk haftası için de anlaştık ama maalesef biz anlaşmayı yapmamıza rağmen, billboard firmasından arkadaşlar ofisimize geldiler ve kendilerinin belediyeye çağırılarak özel kalem tarafından tehdit edildiklerini anlattılar. Nasıl asarsınız, bilmem ne, üzerinde siyasi parti amblemi var falan. Bizim afişlerimizde CHP’nin amblemi vardı ama kapattırdılar. Biz de 100. Yıl logosuyla kapatmak zorunda kaldık. Bazı insanlar da niye CHP logosu yok, acaba Dursun Mirza başka partiden mi aday olacaklar diye düşündüler. Öyle bir şey yok. Firma bizden istediği için kapattık. Afişlerimiz yıl başından sonra bir hafta daha kalacaktı ama firma telefonlarımızı açmamaya başladı. Biz de büyük baskı gördüklerini öğrendik ve yıl başından sonra bizim afişlerimiz asılmadı. Her yere mevcut başkanın afişleri asıldı. Ben üzüldüm ve çok kırıldım. Yarışmaya devam ama centilmence olmalı. Birilerini baskı altına alarak, delege seçimlerindeki gibi olmamalı. Bir belediye çalışanını benim bir paylaşımımı beğeniyor diye bilmem nereye sürüyorlar. Böyle bir belediye, böyle bir aday, böyle bir sosyal demokrasi olur mu? Olmaz,” dedi.

“Bandırma’dan haberin yoksa, bu görevlerde yerin yok!”

Eleştirilerine devam eden Dursun Mirza, “Belki arkadaşımız benim haberim yok diyecektir. Genelde öyle bir tavır var, biliyorsunuz. Ziraat Bahçesi’nde inşaat yapılıyor, diyor ki benim haberim yok. Kapalı Pazar Yeri’nde esnaf çatıların aktığını ifade ediyor. Yine benim haberim yok demiş. Yahu sağır sultan duydu. Diğer partiler video çekip paylaşıyorlar. Pes o zaman. Senin Bandırma’dan haberin yoksa, o zaman bu görevlerde yerin yok kardeşim. Bunları söylemek istemezdim ama çok ağırıma gitti,” diye konuştu.

Her kapıyı çalacaklarını ve her gönle gireceklerini vurgulayan Dursun Mirza, “Bu kentin alamadığı hizmetleri yeniden alır hale getireceğiz. Bu ekip bizde var. İnşallah Bandırma halkının geçmiş dönemde alamadığı ve beklediği hizmetleri hep beraber hayata geçireceğiz,” sözleriyle konuşmasını noktaladı. / Umut Osman Sunci – Gökhan Dağlı