SON DAKİKA
hava 11°Google News

DURSUN MİRZA, ÖZTAYLAN’IN İDDİALARINI YANITLADI

Son Güncelleme :

16 Mart 2024 - 21:38

DURSUN MİRZA, ÖZTAYLAN’IN İDDİALARINI YANITLADI

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, düzenlediği iftar programında belediye meclis üyesi adayları ve basın mensuplarını ağırladı. Cemal Öztaylan’ın kendisi ile ilgili gündeme getirdiği bazı iddiaları cevaplayan Mirza, “Seçimi açık ara kazanacağız. Bu yüzden bu tür belden aşağı ithamlara başvuruyorlar,” dedi.

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, düzenlediği iftar programında konuştu. Programa katılanların Ramazan Ayı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Dursun Mirza, seçim sürecinde eleştiri dozunun yükseldiğini ve belden aşağı vuruşların başladığını işaret etti. Dursun Mirza, “Bunlar bizim tarafımızdan yapılmıyor,” ifadesinde bulundu.

Boru Polemiği!

Dursun Mirza, Cemal Öztaylan’ın iddiası olan kayıp borular ile ilgili gündemi cevapladı. Dursun Mirza, “Cemal Öztaylan’dan sonra benim dönemime kadar iki belediye başkanı değişti. Kendisi bunu neden bana soruyor. Onlara da sorsun. Ben 7 sene sonra belediye başkanı oldum ama yine de konuyu araştırdım. Birçok köyde bu borular kullanılmış. Saçma sapan sorular, yorumlar. Biz okus pokustan anlamayız, o anlar,” dedi.

Hurdalar nerede?

Dursun Mirza, Cemal Öztaylan’ın gündeme getirdiği hurda konusuna da cevap vererek, “Pazar yerinden çıkan hurdaların büyük kısmını Bandırmaspor’un Yeni Kapalı olarak adlandırılan tribününün yapımında kullandık. Devamı da Tolga Tosun döneminde satıldı,” diye konuştu.

144 adet taşınmazın satışını kim yaptı?

Dursun Mirza, “Oya hanımın belgelendirdiğini iddia ettiği satışlar benim dönemime ait değil,” diye net konuştu. Dursun Mirza, “Yalanlara iftiralara baş vurmasınlar. İspat etsinler. Biz seçimi açık ara kazanacağız. Bu yüzden bu tür belden aşağı ithamlara başvuruyorlar,” dedi.