SON DAKİKA
hava 10°Google News

DURSUN MİRZA İLK MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞTU, “EKONOMİK TABLO FELAKET!”

Son Güncelleme :

07 Nisan 2024 - 20:07

DURSUN MİRZA İLK MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞTU, “EKONOMİK TABLO FELAKET!”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ilk meclis toplantısında belediyenin mali tablosunu açıkladı. Mirza, “Ekonomik durum felaket!” ifadesini kullanarak, “94 yılından beri belediyeyi izliyorum. Hiçbir zaman böyle bir tablo görmedim. Ben belediye başkanı olsaydım sokakta gezemez, Bandırma’yı terk ederdim,” dedi.

Bandırma Belediyesi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı Dursun Mirza Başkanlığında gerçekleşti. 31 Mart 2025 Yerel Seçimleri’nin ardından yapılan yeni dönemin ilk meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Dursun Mirza, belediyenin mali tablosu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Ekonomik durum felaket!” diye sözlerine başlayarak, “94 yılından beri belediyeyi izliyorum, 94 yılından beri meclis üyesiyim. Hiçbir zaman böyle bir tablo görmedim. Bize 100 milyon borç ve 38 milyon da kasada para olduğu söylendi. İlave olarak Belediye şirketinin yani Metehan Turan’ın müdür olduğu şirketin120 milyon borcu var ve biz gelmeden çıkışı verilmiş, kendisine 420 bin lira kıdem ve ihbar tazminatı ödenmiş. Benim şu ana kadar tespit ettiğim borç 405 milyon lira. Toplamının 500 milyonu bulabileceğini düşünüyorum. Bize bırakılan tablo bu, çok üzgünüm. Bu kadar olabileceğini aklımın ucundan bile geçirmiyordum. Ben belediye başkanı olsaydım sokakta gezemez, Bandırma’yı terk ederdim. Kim olursa olsun. Biraz da utanarak söylüyorum ama Bandırmalıların bilmesi gerekiyor. Böyle bir tablo Bandırma tarihinde mümkün değil,” dedi.