SON DAKİKA
hava 26°Google News

DURSUN MİRZA BASINLA BULUŞTU

Son Güncelleme :

07 Mart 2024 - 18:04

DURSUN MİRZA BASINLA BULUŞTU

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, düzenlediği kahvaltı programında basın mensuplarını ağırladı.

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza’nın ev sahipliğinde Grand Asya Otel’de düzenlenen kahvaltı programında, belediye meclis üyesi adayları eşliğinde basın mensuplarıyla bir araya gelindi. Yoğun programları nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelemediğini ifade eden Dursun Mirza, “Bugün biz bize her konuyu konuşalım, her türlü sorularınızı yanıtlayalım diye düşündük,” dedi.

Konuşmasına CHP’nin Bandırma’da 15 yıldan bu yana yaptığı proje ve çalışmaları anlatarak devam eden Dursun Mirza, “Bandırma’da 15 yıl boyunca gerçekleştirilen hizmetleri küçümseyenlere kulak asmayın. Sadece 3 yıl Belediye Başkanlığı yapan Cemal Öztaylan’ın ‘ben yaptım’ iddialarına aldırmayın. Onlar, otel, alışveriş merkezi, otogar, TIR parkı, galerici sitesi ve belediye hizmet binası gibi projelerin sadece planlarını hazırlayıp ihalelerini gerçekleştirdiler. Asıl işleri CHP Belediyeciliği hayata geçirdi. Belediye çalışanları zam almadan çalışırken, temizlik elemanları 7 ay boyunca maaş alamadılar. Bandırma Belediyesi’ni AKP’den 30 milyon TL borçla devraldık. Son birkaç gündür bazı kişilerin etnik kimlik üzerinden siyaset yapmaya çalıştığını görüyoruz. Ancak söylenenlerin doğru olmadığını belirtmek isterim. Biz asla etnik kimlik ve dini inançlar üzerinden siyaset yapmayız,” diye konuştu.

Belediye Başkanı seçildiği takdirde yapacağı projeleri bir kez daha basınla paylaşan Dursun Mirza, “Cinçukuru ve Tekel arazilerine yapılacak projelerin altına otoparklar planlıyoruz. Katlı otoparklar için uygun yerleri belirleyerek projeye dahil edeceğiz. Raylı sistemin ilk aşamasını sahil bölgesinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz; bu konuda başarılı olabileceğimize inanıyoruz. Ancak tüm kenti dolaşacak bir ring seferi için devlet desteğinin şart olduğunun farkındayız. Bandırmaspor’a 3 yılda 52 milyon gelir sağladık. Ancak devem edilebilmesi olası değildi. Konuyu ilgili kişiler ile masaya yatırarak AŞ olunması konusunda anlaştık. Süleyman Hurma ile görüşüldü ve temel noktalarda anlaşıldı. Bize tamam diyenler kamuoyu baskısı sonrasında fikir değiştirdiler. Stadın inşasını belediyenin vereceği arazide yapmayı taahhüt ettiğimiz Süleyman Hurma ile anlaşmıştık, ancak bu plan gerçekleşmedi. Şimdi belediye olarak Edincik tarafında bulunan araziyi tahsis edeceğiz, ancak bu projeyi finanse etmek için şu anda yeterli kaynağımız yok. Bu kaynağı yaratmak için çeşitli yolları araştıracağız,” dedi.