SON DAKİKA
hava 18°Google News

DURGUT ERGİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Son Güncelleme :

30 Kasım 2023 - 16:31

DURGUT ERGİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bandırma’da daha önce Belediye Başkanlığı yapan Durgut Ergin, Ak Parti’den Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı. 

 

Durgut Ergin, Ak Parti’den Bandırma Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu resmi olarak gerçekleştirdi. Aday adaylığı açıklamasını, Ak Parti İlçe Teşkilatında yapan Durgut Ergin, “Hedefim Bandırma’yı vilayete taşımak,” dedi.

 

Durgut Ergin, konuşmasına başlarken Gönen Barajı’ndan Bandırma’ya su taşıyan projeyi gerçekleştiren bir başkan olduğunu hatırlatarak bu projenin Bandırma’nın 800 binlik bir nüfusa ulaşıncaya dek yetecek su ihtiyacını karşılayacak bir proje olduğunu söyledi. Bandırma’nın geleceği adına daha birçok projesi olduğunu kaydeden Durgut Ergin, başkan seçimlesi durumunda Bandırma’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek istediğini ifade etti.

 

Durgut Ergin, Bandırma’nın trafik sorununa da değinerek bu konudaki bazı projeleri ile ilgili ipuçları verdi. Durgut Ergin, “İlçede sıkıntı yaratan inönü ve atatürk caddesi kavşaklarında trafik düzenlemesi yapmak istiyorum. Trafiği rahatlatmak amacıyla parkomat uygulamasını geri getireceğim.

 

Levent ve paşabayır arasında ring otobüs seferlerinin uygulnasını sağlayacağım. Işıklı dört yolda, trafik ve yaya kaldırımı düzenlemesi gerçekleştirip araç trafiğini rahatlatacağım,” diye konuştu.