SON DAKİKA
hava 16°Google News

DÜNYA ENGELİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA TÖREN YAPILDI

Son Güncelleme :

03 Aralık 2023 - 14:15

DÜNYA ENGELİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA TÖREN YAPILDI

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma programı gerçekleştirdi.

 

Bandırma’da “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle resmi çelenk sunma töreni düzenlendi. Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’ın katılımıyla gerçekleşen törene, Bandırma Belediye Başkan Vekili Beledi Merve Polat, Bandırma İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Ahmet Tunç, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Program Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Özel Çocuklar ve Özel Bireyler Derneği Başkanı Nihat Karakazım Arslan, yaptı.

 

Arslan konuşmasında, “Biz bir olmak zorundayız paylaşmak zorundayız daha fazla çalışmak üretmek zorundayız. Hak ettiğimiz yaşam içerisinde dilenci gibi veya duygu sömürü yaparak bir yere varamadığımız gibi toplum da el verenleri omuz verenleri bacak olanları da kendimizden uzaklaştırırız. Daha bu kadar STK bir araya gelip bilgi ve becerilerimizi paylaşamıyoruz. Bu hepimiz için bir kayıptır. Toplumun bize acıyarak veya burun bükerek bakmasının sebebi çocuklarımızın okullarda kafelerde lokantalarda istenmemesinin Aksarayda bir okulda yuhalanmalarının sebebi öncelikle bizleriz sanırım. Birlikte hareket ederek farklılığın güzelliğini gösterebiliriz farkındalığı anlatabiliriz. Gelin önce kendi farklılıklarımızla ve uzmanlaşmış yapımızla biz bir araya gelelim ve üreten özel gereksinimli bireyler olarak bir olmanın gücünü tadalım,” dedi.