SON DAKİKA
havaGoogle News

DAMAK TADINA DEĞER VERENLERİN TERCİHİ: YILDIRIM KÖMÜRDE İSKENDER

Son Güncelleme :

02 Kasım 2023 - 12:00

DAMAK TADINA DEĞER VERENLERİN TERCİHİ: YILDIRIM KÖMÜRDE İSKENDER

Çocukluk hayalini gerçekleştiren 21 yaşındaki Genç Girişimci Muharrem Yıldırım, çalıştığı dükkanın sahibi, Bandırma’nın da iskenderdeki tercihi oldu.

Paşabayır mahallesi, Ordu Caddesi, No:70 (eski Cadde İskender) adresinde hizmete giren “Yıldırım Kömürde İskender” kısa sürede adından söz ettirmeye başladı. Genç Girişimci Muharrem Yıldırım’ın hayata geçirdiği işletme, sadece tadı damakta kalan iskenderiyle değil, hikayesiyle de göz dolduruyor. Muharrem Yıldırım, çekirdekten yetiştiği mesleğiyle henüz 12 yaşındayken tanıştığını ve çok sevdiği işini 35 yıllık iskender ustasından öğrendiğini dile getirirken büyük emek ve mücadele vererek, bir zamanlar çalıştığı dükkanın bugün sahibi olduğunu belirtiyor.

Muharrem Yıldırım, yaptığımız röportajda çocukluğunun Ordu Caddesi’nde geçtiğini ve mesleğiyle tanıştıktan sonra da Ordu Caddesi’nin sevilen iskendercisi olarak tanındığını söyledi. Bugün, hayallerini gerçekleştirmeyi başardığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Muharrem Yıldırım, “Çocukluğumdan beri işimi severek yaptım. Ordu Caddesi’nde herkes beni güler yüzümle tanıdı. Herkes tarafından tanınan bir sima haline geldim. Şimdi 21 yaşındayım ve bir zamanlar çalıştığım işletmenin sahibi oldum. Sağolsunlar, artık insanlar beni azmimle ve güvenilirliğimle anıyor. Tabi ki güler yüzlü hizmet anlayışımızdan da hiç birşey kaybetmedik. İşimi, ‘Herkes memnun olsun, herkes mutlu olsun,’ mottosuyla yapıyorum. Bu yüzden dönerimiz ve kullandığımız bütün ürünlerimizin günlük ve taze olmasını kırmızı çizgimiz haline getirdik. Kömürde iskender ve pideli köftemizi herkes çok sevdi. Çünkü ette kaliteden ödün vermiyoruz. Diğer yandan, Bandırma’da kara fırında pişen tandır ekmeğimiz ile ekmek arası döner servisi yapan tek işletme olmamız da büyük ilgiye yol açtı. Büyük emek, büyük mücadele vererek bu günlere geldim. Damak tadına değer verenlerin tercihi olduk,” dedi.