SON DAKİKA
hava 10°Google News

ÇYDD’DEN ÖĞRENCİLERİN YARARINA KERMES

Son Güncelleme :

10 Mayıs 2024 - 15:46

ÇYDD’DEN ÖĞRENCİLERİN YARARINA KERMES

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi, tamamen el emeği göz nuru ürünlerden oluşan kermes ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği sağlayacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şube Başkanı Av. Ece Başaran, konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. ÇYDD’nin bu yıl 25’inci kuruluş yılını kutladığını kaydeden Başaran, bu özel yıl dönümü anısına bir kahvaltı düzenleyeceklerini hatırlatarak sözlerine başladı.

Başaran, kermeste bulunan ürünlerin derneğe gönüllü olarak hizmet sunan kadınların yaptıkları el işi ürünleri olduğunu belirtti. Başaran, “Ürünler, derneğimizde bulunan atölyede kadınlar tarafından yapıldı. Böylece hem kadın emeği değerlenmiş oluyor hem de öğrencilerimize katkı sunmuş oluyoruz. Öğrencilerimize hali hazırda burslarımızla destek oluyoruz ve bu kermeste verdiğimiz bu burslara katkı sağlayacak. Kermesimizin asıl amacı da bu. Önümüzdeki günlerde de derneğimizin kurucusu Sayın Türkan Saylan’ın anısına, ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenleyeceğiz,” dedi.