SON DAKİKA
havaGoogle News

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir

Son Güncelleme :

30 Ekim 2023 - 10:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına dair açıklama yaptı. Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin mesut, muvaffak ve muzaffer olmasının önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına dair X hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Gazi Mustafa Kemal’in hayallerini gerçekleştirmiş bir kadro olarak TürkiyeYüzyılı vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz.

Cumhuriyetimizi daha nice yıllara çok daha güçlü, çok daha müreffeh, çok daha itibarlı bir şekilde taşıma azmindeyiz. Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz, demokrasimizi darbe anayasası utancından kurtarıp Cumhuriyetimizin 100. yaşına yakışır sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya kavuşturmaktır. Tarihi eşsiz zaferlerle dolu büyük bir milletin evlatları olarak Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmekte de kararlıyız. Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutladığımız bu tarihî günde bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyoruz: “Türkiye Cumhuriyeti‘nin mesut, muvaffak ve muzaffer olmasının” önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir. Yeter ki biz bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya, kardeş olmaya, hep birlikte Türkiye olmaya devam edelim. Yeter ki biz “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” diyerek ifade ettiğimiz duruşumuzdan taviz vermeyelim. Gerisi Allah’ın izniyle gelecektir.