SON DAKİKA
havaGoogle News

“ÇÖKECEK DEMİŞTİK” ÇÖKTÜ

Son Güncelleme :

02 Ocak 2024 - 11:46

“ÇÖKECEK DEMİŞTİK” ÇÖKTÜ

Haydar Cavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin inşaatının istinat duvarındaki çökmenin günden güne büyüdüğünü daha önce gündeme getirmiştik. Gerekli önlemlerin ivedilikle alınmasını önerdiğimiz o duvar çöktü.

 

Haydar Cavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının, istinat duvarında daha önce toprak kayması meydana gelmiş ve akabinde yolun bir kısmı çökmüştü. Toprak kaymasının ardından, güvenlik tedbiri olarak yol kenarına bariyerler yerleştirilmişti ancak çökmenin devam ettiğini ve bu çökmeye karşı bir önlem alınması gerektiğini gündeme getirmiştik.

 

Toprak kaymasının devam ettiğini, daha önce çöken yoldan yeni asfalt parçalarının koptuğunu, inşaata yakın bazı ağaçların ise devrildiğini belirttiğimiz haberimizde söz konusu bu durumun bir faciaya yol açmadan önce, yetkililerin konuya ivedilikle el atıp gerekli önlemleri alınması gerektiğini de yazmıştık.

 

Son olarak çöken kısım, neyse ki şans eseri herhangi bir yaralanmaya veya can kaybına yol açmadı. Toprak kayması hala devam ederken, gerekli önlemlerin alınması için hala geç kalınmış değil.

/ Umut Osman Sunci