SON DAKİKA
havaGoogle News

CHP’Lİ AHMET AKIN: ‘YARIM KALAN YOLUMUZU TAMAMLIYORUZ’

Son Güncelleme :

08 Aralık 2023 - 12:05

CHP’Lİ AHMET AKIN: ‘YARIM KALAN YOLUMUZU TAMAMLIYORUZ’

CHP’li Ahmet Akın, Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’e hizmet için 2019’da çıktığı yolun yarım kaldığına dikkat çekerek, “Şimdi kıymetli hemşerilerimin desteğiyle yarım kalan bu yolu hep birlikte, omuz omuza tamamlayacağız” dedi.

CHP’li Akın, Bigadiç’in kırsal mahallelerini ziyaret etti. Akın, Türkiye’nin göz bebeği Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’in bugüne dek ülke kaynaklarından hak ettiği payı alamadığını belirterek, “Her bir ferdiyle ülkemizin sanayisine, tarımına, hayvancılığına, ekonomisine çok değerli katkılar sunan şehrimize bunun karşılığı maalesef verilmedi. Balıkesirli hemşerilerimin tamamı, bugün sahip olduklarından çok daha iyisini hak ediyor” dedi. Balıkesir için aralıksız çalıştığını vurgulayan Akın şunları kaydetti:

“Doğup büyüdüğüm, evladı olduğum Balıkesirimize hizmet etmek için 2019’da hemşerilerimle kol kola çıktığımız ancak yarım kalan bir yolumuz var. Şimdi Allah’ın izni, kıymetli hemşerilerimin desteğiyle inşallah bu yolu hep birlikte, omuz omuza tamamlayacağız” diye konuştu.

‘SORUNLARI ÇOK İYİ BİLİYORUM’

Hem milletvekilliği hem de genel başkan yardımcılığı görevlerini sürdürürken Balıkesir’i köy köy, mahalle mahalle, ev ev ziyaret ettiğine dikkat çeken Akın, “Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, işçilerimizin, çiftçilerimizin, esnaflarımızın sorunlarını çok iyi biliyorum, çözümlerini de uzman isimlerle birlikte geliştirdik. Şehrimizi geleceğe taşıyacak projelerimizi ve Balıkesirimizi hak ettiği yere getirecek olan çalışmalarımızı çok yakında hemşerilerimle paylaşacağım. Memleketimdeki herkesin derdiyle dertlendim, sevinciyle mutlu oldum. Marmara’dan Savaştepe’ye, Dursunbey’den Gömeç’e, Sındırgı’dan Gönen’e, Susurluk’tan Burhaniye’ye, Bandırma’dan İvrindi’ye, Edremit’ten Kepsut’a, Bigadiç’ten Ayvalık’a, Manyas’tan Altıeylül’e, Bandırma’dan Karesi’ye, Balya’dan Erdek’e biz çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Her zaman söylediğim gibi Balıkesir benim ailem” ifadelerini kullandı. Akın’ın Bigadiç ziyaretine CHP Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan da eşlik etti.