SON DAKİKA
havaGoogle News

CHP “Sana söz Bandırma” diyerek adaylarını tanıttı

Son Güncelleme :

14 Nisan 2023 - 17:41

CHP “Sana söz Bandırma” diyerek adaylarını tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Balıkesir Milletvekili Aday tanıtım programını Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun bakan olarak ilan ettiği Ahmet Akın, “Yoksulluğu yönetmeye talip AK Parti iktidarını ve Cumhur İttifakı’nı hep birlikte aynı inanç ve kararlılıkla göndereceğiz.” dedi.

Milletvekili adaylıklarının belli olmasıyla birlikte çalışmalarına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda CHP Balıkesir Milletvekili Aday Tanıtım Programı düzenledi. Program Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un konuşmasıyla başladı. Tosun, “Bundan 100 sene önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk, saltanatı yıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Aradan geçen 100 yılın ardından yine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 20 senelik saltanat düzenini devirip Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü’ne oturtacağız.”dedi.

ADAYLAR KENDİLERİNİ TANITTI

CHP Balıkesir Milletvekili Adayları’nın sahneye çıkmasıyla devam eden programda adaylar tek tek çıkarak kendilerini tanıttı. Adaylar; Ensar Aytekin, Serkan Sarı, Seval Bozkurt, Selim Panç, Fatma Sibel Karabacakoğlu, Dilek Yalçın, Gülizar Yıldız, Muharrem Koç ve DEVA Partisi adayı Burak Dalgın kısa konuşmalar yaparak Bandırma halkını oy vermeye davet etti. Programın devamında 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinesinde görev alacağı resmen duyurulan Bakan adayı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın konuşma yaptı. Akın, “Buradaki arkadaşlarım, kardeşlerim adaylarımız aynı Bandırma feribotunun içindeki o yiğitlerin, o yiğit evlatların, o Türk milletinin içinde sevdasını taşıyan, vatan aşkı taşıyan insanların azmiyle Kararlılığıyla hareket eden adaylarımızdır. Bizler birlik içinde, beraberlik içinde, Allah’ın izniyle, milletimizin desteğiyle başaracağız ve 13’üncü Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne göndereceğiz. ”dedi.

“BİZLER BALIKESİR’İN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Türkiye’nin liyakatli ve şeffaf bir yönetimle, hesap veren Lider Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yardımcılarıyla birlikte yönetileceğini söyleyen Akın, “14 Mayıs’ta inşallah bütün evlatlarımızın, annelerimizin, babalarımızın, gençlerimizin hayallerini gerçekleştireceğiz. Evlatlarımız başka ülkelerde yaşamak için hayal kurmayacak. Kendi ülkesinde, kendi topraklarında, kendi memleketine hizmet etmek için can atacak. Bunu biz başaracağız. 14 Mayıs sabahı kutsal bir görevi yerine getireceğiz. 14 Mayıs Anneler Günü’nde önce annemizin o mübarek elini öpeceğiz. Benim gibi annesini kaybeden büyüklerim, küçüklerim hepsi kabrine gidecek. Gidemeyen duasını edecek. Onların hayır duasıyla yola çıkacak ve ikinci kutsal görevimizi yerine getireceğiz. Sandığa gideceğiz ve bu iktidarı sandıkta gömeceğiz. Bakın Size söz veriyoruz. Bizler Balıkesir’in kaderini değiştireceğiz. Milletvekili adaylarımızla birlikte Balıkesir hakkını alacak. Türkiye’de hakkını alacak.”diye konuştu.

“BALIKESİR VE BANDIRMA TARIMIN BAŞKENTİ OLACAK”

Balıkesir ve Bandırma’nın tarımın başkenti olarak hakkını alacağını ve bunun için çalışacaklarını söyleyen Ahmet Akın, “Sana söz Bandırma zeytinimiz, sütümüz, balığımız, denizciliğimiz, turizmimiz hakkını alacak. Biz mücadele edeceğiz ve vatandaşımızın yüzü gülecek. Bunu biz birlikte başaracağız. Aynı zamanda yiğit evlatlarımızın çoktan hak ettiği İstiklal Madalyası’nı Balıkesir alacak. Hep birlikte bununla gururlanacağız. Öncelikle yiğidi soğana muhtaç eden iktidarı sandığa gömeceğiz. Evlatlarımızı ete, süte, peynire hasret bırakan bu liyakatsizleri göndereceğiz. Köylerimizi canlandıracağız. İsraf son bulacak. Çiftçimizin, esnafımızın kredi faizlerini sileceğiz. Biz dersimize çalıştık. Hazırız ve Allah’ın izniyle milletimizin desteğiyle de birlikte başaracağız. Hayır duanızı hepinizden bekliyoruz.” dedi.

“ÜLKEYE HUZURU, REFAHI, HAKKI, ADALETİ GETİRECEĞİZ”

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma işaret eden Ahmet Akın, “Aynı zamanda milletvekillerimizi de önce Allah’a sonra size emanet ediyorum. O yıllardır ama yıllardır beklediğimiz ve milletimizin yüzünün gülmesi için hak ettiğimiz iktidarı hep birlikte kazanacağız. Bu ülkeye huzuru, refahı, hakkı, adaleti getireceğiz. Ne dedi bunlar? 3 ‘Y’ dediler. Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar. Geldiğimiz noktada yolsuzluk almış başını gitmiş. Yasaklar ortada. Yoksulluğu yönetmeye talip bu AK Parti iktidarını ve Cumhur İttifakı’nı hep birlikte aynı inanç ve kararlılıkla göndereceğiz. Millet İttifakı’nı şahlandıracağız, kanatlandıracağız.” diye konuştu.