SON DAKİKA
havaGoogle News

CHP, ERDEK BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI BELİRLEDİ

Son Güncelleme :

26 Ocak 2024 - 22:31

CHP, ERDEK BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI BELİRLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi, Erdek Belediye Başkan Adayını açıkladı. Mevcut Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, tekrar aday gösterildi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Erdek Belediye Başkan adayını resmen açıkladı. Bugün gerçekleştirilen MYK toplantısında, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, tekrar aday gösterilerek güven tazeledi.

Burhan Karışık, resmen aday olarak gösterilmesinin ardından yaptığı açıklamada, “CHP Parti Meclisimizin aldığı kararla; Erdek Belediye Başkan Adaylığımın kesinleştiğini büyük bir heyecan ve gururla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Birlikte yürüdüğümüz bu yolu 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerini kazanarak hep birlikte taçlandıracak, ortak akıl ve dayanışma belediyeciliğini sürdürerek yolun sonunda Erdek ve siz değerli vatandaşlarımızın kazandığı mutlu bir bahar sabahına hep birlikte uyanacağız. Sayın Genel Başkanımıza, CHP Parti Meclisimize ve bu kararın alınmasında en büyük etkisi olan siz değerli vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor, Erdek ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Burhan Karışık Kimdir?

Burhan Karışık, 1959 yılında Paşa Limanı Adası Balıklı Mahallesi/Erdek’te dünyaya gelmiştir.

İlk ve Orta öğrenimini Erdek’te tamamlayan Burhan Karışık, Erdek’te 27 yıldır Belediye Meclis üyeliği görevi, 30 yıldır ise Erdek Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Burhan Karışık evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. Erdek Belediye Başkanlığı Belediye Meclisi’nin 30.06.2021 tarihi toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve görevine başlamıştır.