SON DAKİKA
hava 27°Google News

CHP BANDIRMA İLÇE ÖRGÜTÜ’NDEKİ AYRIŞMA KADIN KOLLARI SEÇİMLERİNE DE YANSIYOR

Son Güncelleme :

04 Haziran 2024 - 13:22

CHP BANDIRMA İLÇE ÖRGÜTÜ’NDEKİ AYRIŞMA KADIN KOLLARI SEÇİMLERİNE DE YANSIYOR

CHP Bandırma İlçe Örgütü’nde yaşanan ayrışma, Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerinde de kendini gösteriyor. Necla Bıçkıcılar, adaylık sürecinde karşılaştığı ötekileştirmeyi dile getirerek, CHP’nin içindeki bölünmüşlüğü gözler önüne serdi. İlçe Başkanı Mehmet Atak ise sessizliğini koruyor.

CHP Bandırma İlçe Örgütü’nün iç dinamiklerinde yaşanan ayrışma, Kadın Kolları Başkanlığı adaylığı sürecine de çarpıcı bir şekilde yansıyor. Necla Bıçkıcılar, adaylık için adım attığı süreçte, yaşadıklarını paylaşarak parti üyeleri arasındaki bölünmüşlüğü ve ötekileştirmeyi gözler önüne serdi. CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Atak ise tüm bu yaşananlar karşısında her zamanki gibi pasif kalarak sessizliğini korumaya devam ediyor.

Necla Bıçkıcılar, konu ile ilgili şunları söyledi, “Filiz Özdemir, adaylığını basına duyurmak için bir toplantı düzenledi, ancak sonrasında yaşananlar hayal kırıklığı yarattı. Mevcut Kadın Kolları Başkanımız Canan Zivane, toplantının ardından toplu fotoğraf çekimi için beni de davet etti. Bir bayan çıktı, benim ve birkaç arkadaşımızın fotoğraf karesinde olmasını istemedi. Ailem dediğim karede yer bulamadık. Bizi o kareye dahil etmediler. Oysaki bizim basın açıklamamızda, hep birlikte bir aile fotoğrafı vermiştik. Olması gereken de budur. Bandırma’da CHP ikiye bölünmüş durumda. Dahası da var, insanları bilinçli olarak ayrıştırıyorlar ve sosyal medyada algı operasyonları yapıyorlar. Gerekirse bu yapılanları da açıklarım.

Ben yıllardır bu partinin içindeyim. Yıllardır partim için gönüllü çalıştım, emek verdim. Geride bıraktığımız bütün seçimlerde gece gündüz demeden partim için çalıştım. Bandırma’da gördüğüm bu tablo beni çok üzdü. Ben bir avuç yürekli kadın ile demokrasi için adım atıp aday oldum. Bandırma’da CHP içindeki birlik ve beraberliği tekrardan sağlamaya kararlıyım. Seçildiğim takdirde ilk amacım bu olacak. Kimseyi ötekileştirmeyecek, dışlamayacak ve Genel Başkanımız Özgür Özel’in de dediği gibi, CHP’nin bir aile olduğunu herkese hatırlatacağım.

Biliyorum ki bir avuç yol arkadaşımla çıktığım yolda şu an arkamda dev bir ordu var. Bu da beni güçlü kılıyor. Aldığım geri dönüşler de inandığım yolun doğru yol olduğunu gösteriyor. Bu güzel aileyi parçalamak isteyenler en güzel cevabı sandıkta alacaklar.”