SON DAKİKA
hava 27°Google News

CHP BANDIRMA İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI FİLİZ ÖZDEMİR OLDU

Son Güncelleme :

05 Haziran 2024 - 19:52

CHP BANDIRMA İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI FİLİZ ÖZDEMİR OLDU

CHP Bandırma İlçe Kadın Kolları 15’inci Olağan Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’da yapılan oylama sonucunda, Kadın Kolları Başkanı olarak belirlenen isim Filiz Özdemir oldu.

CHP Bandırma İlçe Kadın Kolları 15’inci Olağan Seçimli Genel Kurulu, Eski Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Heyeti Başkanlığında Celile Gezen ile Nermin Mutlu yer alırken, kurulda Bandırma Belediye Meclis Üyesi Elif Didem Çidem ve Simge Gürkan Çavuşoğlu yer aldı. Ardından faaliyet raporu okunarak oy çokluğu ile onaylandı. Filiz Özdemir ile Necla Bıçkıcı’ların yarıştığı 2 liste ile seçime gidildi.

“Eşit Gelecek, Biz Kadınların Elinde Yükselecek”

Balıkesir CHP İl Başkanı Ayşe Pınar Yahşi, Genel Kurul’da bir konuşma yaparak, cinsiyetçi yaklaşımları kadınların reddettiğini söyledi. Yahşi konuşmasında, “Bir yıl gibi kısa bir süre içinde birincisi 2 tur olmak üzere 2 seçim geçirdik. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde 15 ilçemizi ve Büyükşehir Belediyemizi 74 yıl sonra CHP bayrağını dikmek üzere kazandık. Örgütümüze çok teşekkür ederim. Bu seçimler 2 ay yapılan çalışmalarla kazanılmadı. Bu başarı yıllardır düzenli, hedef odaklı çalışmalarla kazanılan başarıdır. Partimizin öncü gücü emekçisi temel taşı olan kadın kollarımızı ve gençlik kollarımızı kutluyorum. Yasalarda ve uluslararası sözleşmelerde kadınlara eşit haklar tanınsa da engellerle karşılaşıyoruz. Kadınların yaşadığı şiddet, yoksulluk, ayrım gibi toplumsal cinsiyetçi rollerin tümünü reddediyoruz. Eşit bir gelecek biz kadınların elinde yükselecek.” dedi.

Programın devamında aday Necla Bıçkıcılar ve Filiz Özdemir yönetim kurulu listelerini tanıttı. Yapılan seçimler sonucunda kullanılan 387 oyun 260’ını alan Filiz Özdemir CHP Bandırma İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ise şu şekilde; Gülten Bekmezci, Ecem Demir, Serra Duman, Şengül Ergün, Aslı Gül, Münevver Beycan, Duygu Sarıköylü, Serap Önler, Havva Ünlü Taşkaya ve Nergis Zeren Yenimahalle