SON DAKİKA
hava 22°Google News

CEMAL ÖZTAYLAN’DAN BASIN TOPLANTISI: “KARŞIMA KİM GELİRSE GELSİN”

Son Güncelleme :

03 Şubat 2024 - 17:00

CEMAL ÖZTAYLAN’DAN BASIN TOPLANTISI: “KARŞIMA KİM GELİRSE GELSİN”

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan, basınla bir araya geldi. Bandırma’nın 15 yıldan bu yana vakit kaybettiğini işaret eden Cemal Öztaylan, “karşıma kim gelirse gelsin fark etmez biz kazanacağız ve 24 saat hizmet edeceğiz,” diye konuştu.

AK Parti’den Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cemal Öztaylan, adaylığının açıklanmasının ertesi gününde AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına; AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan ve Belediye Başkan Aday Adayı Oya Yücel ile Durgut Ergin’in yanısıra çok sayıda AK Partili katıldı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını Milletvekili Ali Taylan Öztaylan yaptı. Cemal Öztaylan’ın adaylığının sürpriz olduğunu ifade eden Öztaylan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan böyle uygun gördü. Böyle bir tablo beklemiyorduk ama bu noktadan sonra kırgınlıkları geride bırakıp hep birlikte Bandırma’nın makus tarihini değiştireceğiz. Cumhur İttifakı olarak zafere imza atacağız,” dedi.

Sonrasında ise İlçe Başkanı Mehmet Doğan konuşmasını gerçekleştirdi. Mehmet Doğan, “Bizim bir dünya liderimiz var. Neyi uygun gördüyse biz onu yaparız. Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat bu talimatı vermiş. İçimize fitne, fesadı sokmayacağız. Böyle insanları uzaklaştıracağız. Vekilimizin samimiyetine inanıyor, tüm söylediklerine yürekten katılıyorum. Biz Bandırma aşığı insanlarız. Cemal Öztaylan’ın yaptığı belediye binasına, tekrar AK Parti belediyeciliğini getirmek için var gücümüzle çalışacağız,” ifadesinde bulundu.

Cemal Öztaylan, “Nerde kalmıştık?”

Cemal Öztaylan konuşmasına, “Nerede kalmıştık? 15 yıl sonra yeniden başlıyoruz!” sözleriyle başladı ve 15 yıl önce yaptığı Cumhuriyet Metydanı’nın bugün içler acısı halde olduğunu kaydederek ilk işinin meydanı şıkır şıkır hale getirmek olacağını belirtti. Cemal Öztaylan, “Cumhuriyet Meydanı’nı Türkiye’nin en güzel meydanı yapacağız,” diye konuştu.

Cemal Öztaylan, sözlerinin devamında aday gösterilmesiyle ilgili olarak konuşarak, “Vallahi de billahi de aday olmak için hiç çalışmadım. Aday olmak istediysem namussuzum. Cumhurbaşkanımız beni telefonla aradı. Görevi tebliğ etti,” dedi.

Bandırma’nın geleceği için yapacağı çalışmalar ve projelere yer vererek sözlerine devam Cemal Öztaylan, “Valilik binamız hazır. Tekel’e ait binamızın yerini 15 yıl önce satın almıştık. Biz milletvekillerimiz ile beraber bu iş için var gücümüzle çalışacağız. Bandırmamızın il olması için koşturacağız.

Bandırma’nın denizle buluştuğu sahil bandını oradaki Esnafları mağdur etmeden düzenleyeceğiz. Livatya’dan başlayacak ve Tekel arazilerine kadar uzanacak olan sahil bandını yeniden düzenleyeceğiz.

Bandırmaspor’un maçlarını oynayabileceği ışıklandırılmış bir stadı ne yazık ki yok. Bunun için Bandırma Belediyesi bugüne kadar stat yapılması için uygun görülen araziyi imar planına işleterek Gençlik ve Spor Bakanlığına gitti mi diye sorun bakalım. Önce Bandırmaspor Başkanı  Onur Göçmez ile oturup konuşacağız. Stat yeri konusunda istişarede bulunacağız. Zamanında otopark işletmesini Bandırmaspor’a veren benim. Otoparkın önemini sanırım biliyorlardır. Aynı şekilde ihtiyaç duyulan Hastane için yer bulunabildi mi? Şimdi Balıkesir milletvekilleri olarak Üniversite arazisine yeni bir hastane yapmak için yatırıma başlıyoruz.

Ben belediye başkanlığını bıraktığım gün Bandırma Belediyesinde 368 kişi çalışıyordu. Bunların bir kısmı da Büyükşehir yasası ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçtiler. Lakin bugün Bandırma Belediyesinde çalışan sayısı bin oldu. Ben kimsenin ekmeği ile oynamam, oynanmasına da izin vermem. Zira ekmek kutsaldır. Ancak Bandırma Belediyesinde kimsenin bankamatik memuru veya işçisi olmasına da izin vermem.

Bandırma’da yurt yapılmadı diyorlar. Edincik’te 3 yeri belirledik. Bu araziler taşlık olan araziler. Bu arazilere KYK yurtları yapılacak. Edincik Bandırma’nın Görükle’si olacak. Böylece Bandırma’daki yoğunluğunu da önlemiş olacağız.

Pazaryerinin yanındaki eski mezarlığın durumunu düzeltmemiz gerekiyor. Çanakkale ve Trak Gemisi şehitlerinin yattığı mezarlığın durumu Bandırma’ya yakışmıyor.

Eski mezarlığı alkol ve uyuşturucu kullanıcılarından temizleyeceğiz.

Bandırma ne yazık ki deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. Geliyorum diyen depreme karşı hazırlıklar yapmak zorundayız. Bu çerçevede Bandırma’da deprem sonrasında merkez üssü olarak kullanmak üzere Bandırma Belediyesinde 165 dönüm yeri resmi yazı ile  talep ettik. Bu merkezde deprem sonrasında kullanılacak malzemeler koyacaktık. 15 Bin kişilik yemekhane ve fırın yer alacaktı. Çadır kenti, altyapı ve kanalizasyon kısımları Büyükşehir olarak biz yapacaktık. Bandırma Belediye sadece bize yer verecekti. Ancak o yeri bile Büyükşehire vermediler. Resmi yazı ile o alanı farklı amaçlar için kullanacağız dediler.

Liman üstü diye tabir edilen 203 dönüm eski ordonat arazisine yüzde 60’I yeşil alan olacak şekilde vizyon bir proje yapacağız. Bu proje içinde konut alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, benzinlik ve alış veriş merkezleri olacak. Kenarında bulunan kişilere ait olan yerleri de 18 uygulaması ile projeye dahil edeceğiz. Bu proje için önce Bandırma’daki Mimarlar ve Mühendisler Odasını davet edeceğiz. Onların düşüncelerini alacağız. Bu projedeki nelerin yanlış olduğunu öğreneceğiz.

1 Nisan’da mensubu olmaktan gurur duyduğum parti rozetimi çıkararak tüm Bandırmalı hemşehrilerime hizmet edeceğim. Karşıma kim gelirse gelsin fark etmez biz kazanacağız ve 24 saat hizmet edeceğiz,” dedi. / Umut Osman Sunci