SON DAKİKA
havaGoogle News

BÜYÜKŞEHİR’İN BARİKATLARINI KULLANARAK HALK PLAJINI KAPATAN ERDEK BELEDİYESİ AYIBINDAN DÖNMÜYOR

Son Güncelleme :

25 Haziran 2024 - 15:41

BÜYÜKŞEHİR’İN BARİKATLARINI KULLANARAK HALK PLAJINI KAPATAN ERDEK BELEDİYESİ AYIBINDAN DÖNMÜYOR

Erdek Belediyesi tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait beton barikatlar izinsiz kullanılarak Edincik altı olarak adlandırılan bölgedeki halk plajına araç girişleri engellenmişti. Büyükşehir’den gelen tepki üzerine beton barikatlardaki Büyükşehir logoları boyanarak kapatıldı.

Balıkesir’in Erdek ilçesine bağlı Edincik altındaki halk plajına araç girişlerini engellemek amacıyla beton barikatlar konulması, kamuoyunun tepkisini çekmişti. Çevrede araç park edilecek bir yer veya otopark bulunmaması nedeniyle halk plajından yararlanamayan vatandaşlar, barikatların üzerindeki logolar nedeniyle konu ile ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteriyorlardı. Özellikle Bandırma’dan araçlarıyla halk planına gelen vatandaşlar park yeri bulamadıkları için mağdur olduklarını belirtiyorlardı.

Daha sonraki süreçte barikatların Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın talimatıyla konulduğu, yani Erdek Belediyesi tarafından izinsiz kullanıldığı öğrenilmişti. Halk plajına yakın bir bölgede Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın kızına ait bir Camping alanı olduğu ve halk plajının bu yüzden kapatıldığı da iddia ediliyor.

Son olarak barikatlar ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Tepkiler üzerine barikatların kaldırılması beklenirken, çözüm Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin logolarının boyanarak kapatılmasında bulundu. Yani Erdek Belediyesi barikatları izinsiz kullanarak sorumluluğu üzerine aldığını kabul etmiş oldu.