SON DAKİKA
hava 11°Google News

BÜYÜKŞEHİR, ERDEK’İN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYOR!

Son Güncelleme :

20 Şubat 2024 - 14:02

BÜYÜKŞEHİR, ERDEK’İN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYOR!

BASKİ, 200 MİLYON TL’LİK DEV ALTYAPI YATIRIMIYLA ERDEK’E GÜÇ KATTI!
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz liderliğindeki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ), Erdek’in su ve kanalizasyon altyapısını modernleştirmek için 200 milyon TL’lik dev yatırım gerçekleştirdi. BASKİ’nin çevre dostu yaklaşımı ve kaliteli hizmet anlayışıyla yaptığı bu büyük yatırım, Erdek’in geleceğini güçlendiriyor.

“Suyun Geleceğine Bugünden Yatırım Yapıyoruz’’
BASKİ, Erdek’te içme suyu, kanalizasyon, tarımsal sulama ve çevre koruma alanlarında sürdürülebilir projeler hayata geçirildi.
59 kilometre 813 metre uzunluğundaki yeni içme suyu hattı, 63 kilometre 710 metre yeni kanalizasyon hattı Erdek’i su baskınlarına karşı koruma altına alırken, aynı zamanda 679 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattını temizlenmesi ve bakım onarımı yanı sıra, 1 içme suyu arıtma ve
3 içme suyu terfi merkezi 
ile 50 adet içme suyu deposu2 atıksu arıtma tesisi, 2 atıksu terfi merkezi Erdek’in çevresel sürdürülebilirliği ve altyapı güvenliğini sağlıyor.

“Erdek İçin Gece Gündüz, Kesintisiz Hizmet”
Erdek’e 86 personel ve 34 araçla hizmet veren BASKİ, 21 kırsal mahalle ve 7 merkez mahalleye ulaşarak, 31 bin 762 abonesine kesintisiz hizmet sunmak için gece gündüz çalışıyor. İlçenin su ve kanalizasyon ihtiyaçlarını karşılamak adına 7 gün 24 saat sahada olan BASKİ, vatandaşlara güvenilir ve kesintisiz bir hizmet sunuyor.