SON DAKİKA
havaGoogle News

BU UTANÇ BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN

Son Güncelleme :

25 Haziran 2024 - 17:16

BU UTANÇ BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN

Bandırma’da, hem de çarşının göbeğinde birkaç saatte çözülebilecek olan su oluğu ile ilgili sorun 1 buçuk yıldır onarılmıyor. Mağdur olan esnaf, duruma tepki gösteriyor.

Bandırma, Günaydın Mahallesi, Hal Caddesi ve 11035 Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan Beyzade Kuaför’ün önündeki su oluğu görevini yerine getirmiyor. Sular oluktan mazgala akmak yerine, kaldırımın üstünden akıp esnafın iş yerine zarar veriyor. Diğer yandan suyun akması gerektiği mazgalın etrafındaki parke taşları da parçalanmış durumda. Beyzade Kuaför İşletme Sahibi Gökhan Türkan, 1 buçuk yıldan beri sorunun çözülmediğini belirterek mevcut Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın da seçim döneminde konu ile ilgili söz verdiğini ancak yerine getirmediğini ifade etti.

Gökhan Türkan, “Buradan yaz kış sürekli su akıyor. Çünkü yukarıda su kullanarak iş yapan esnaf arkadaşlarımız var. Onlara hiçbir sözüm yok. Yanlış anlaşılmasını istemem. Buradaki sorun su oluğu ile ilgili. Bu konuda belediyeye defalarca baş vurdum. Seçim sürecinde Dursun Mirza’da söz verdi. Hatta Dursun Mirza, burada yapılan işçiliğe tepki gösterip, “Şehrin göbeğinde böyle iş mi yapılır? Ben seçileyim hemen bu sorunu çözerim,” dedi. Seçimin üzerinden aylar geçti. İlgilenen kimse yok. Sular mazgala akmadığı için taşların arasından süzülerek dükkanımın içine giriyor. Ayrıca kokuya neden oluyor. Müşterilerim de bu durumdan rahatsız oluyor. Sürekli dükkanımın içine paspas atmak zorunda kalıyorum. Çözüm çok basit. Sadece su oluğu düzeltilecek, sular mazgala akacak. Bandırma Belediyesi, bu kadar basit bir sorunu bile çözemedi,” diye konuştu.