SON DAKİKA
hava 24°Google News

BU BİR “YALAKALIK HİKAYESİ” HABERİDİR: YOK EBESİNİN EKSPRES’İ!

Son Güncelleme :

05 Haziran 2024 - 16:39

BU BİR “YALAKALIK HİKAYESİ” HABERİDİR: YOK EBESİNİN EKSPRES’İ!

Adı: Ekspres. AK Partili ağabeyleri üzerinden yedikleri Balıkesir’den Fizan’a yol olur! Böyle bir yalakalık ne görüldü, ne duyuldu!

✓Ekspres; El altından bu milletin milyonlarını yediler ama doymadılar. Yediklerinin karşılığını ağabeylerine tam verememiş olacaklar ki yalan yanlış bilgilerle şahsı itibarsızlaştırmaya çalışarak gazetecilik adı altında kamuoyunu aldatmaya devam ediyorlar.

✓Ekspres, bu kez Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Reyhan Sunci Gülfırat’ın öz geçmişine bulaşarak raydan çıktı ve tam anlamıyla rezil oldu. Nasıl mı? İşte haberimizde:

Ekspres’in yalanı: Reyhan Hanım ebeymiş. 10 yıla yakın çocuk doğurtmuş.

✓Doğrusu: Reyhan Hanım, Lise öğrenimini Bursa Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1994 yılında Sağlık Bakanlığı’nda Hemşire olarak memuriyet hayatına başladı. Eş zamanlı olarak öğrenime devam ettiği İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Avrupa Topluluğu Bölümünden 2000 yılında mezun olarak Avrupa Topluluğu Uzman Yardımcısı unvanını aldı. 2002 yılında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde Emlak İstimlak Birim Amiri olarak göreve başladı ve 14 yıl bu görevi sürdürdü. Reyhan hanım hiçbir zaman ebelik yapmadı ama Ekspres karalayacağım derken ebelik gibi kutsal bir mesleği küçümseyip ayaklar altına almaktan çekinmedi.

Ekspres’in yalanı: Reyhan Hanım parayı basmış Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden hukuk diploması almış.

✓Doğrusu: Reyhan Hanım, %100 başarı bursu ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu ve 2016 yılında Hukuk Fakültesi’ni derece ile bitirdi. Ekspres’te ise parayı basan ağabeyler düdüğü çaldı.

Ekspres’in yalanı: Reyhan Hanım ilk sıçramasını İmamoğlu’nun İBB’sinde yapmış.

✓Doğrusu: Reyhan Hanım, Emlak İstimlak Birim Amiri olarak görevini yürütürken 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni tamamladı. 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini derece ile bitirdikten sonra 14 yıl görev yaptığı Emlak İstimlak Birim Amirliği’nden istifa ederek Balıkesir Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yaptı. Çeşitli tarihlerde katıldığı Kamu İhale Mevzuatı ve Süreç, Kurumsal İnovasyon, Toplam Kalite ve Özdeğerlendirme, AB Satın Alma Kuralları ve Proje Uygulama, Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sistemi, Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk eğitimi sertifikalarını aldı. Reyhan Hanım, ayrıca arabulucu siciline kayıtlı olup sigorta ve inşaat hukukunda uzman arabulucudur. 2020 yılında memuriyete geri dönen Reyhan Hanım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 06.07.2020 tarihi itibarıyla Mesken Şube Müdürü olarak göreve başladı. Reyhan Hanım hiçbir zaman Ekspres gibi siyasetin yalakası olmadı, siyasetle bir yere gelmedi. Başarı basamaklarını birer birer tırmanarak, eğitimli ve yıllar içinde deneyim kazanan iyi bir bürokrat oldu.

Ekspres’in yalanı: Reyhan Hanım dışarıdan ithal edilmiş, liyakat sürgündeymiş.

✓Doğrusu: Reyhan Hanım Bandırmalıdır ve Bandırmalı olduğunu kendisi de belirtmiş, Balıkesir’e hizmet etmekten gurur duyduğunu da defalarca söylemiştir. Balıkesirli hemşehrilerini kandırmaya çekinmeyen Ekspres ise tek doğru yanı bile olmayan haberiyle yalakalığın nirvanasına ulaşmıştır. Ekspres’e göre liyakat sürgündeymiş. Ekspres, eğer liyakat arıyorsan Reyhan Hanım’ın özgeçmişini bu haberden oku!

Ismarlama Yalan Haber – Rant – Ekspres! Büyükşehir’den musluğun kesildi diye süslü cümlelerle ahkam kesmeye çalışıp daha fazla komik olma. Ak Parti döneminde her ay düzenli olarak yediğiniz milyonların karşılığını vereyim derken, bize o milyonların belgelerini yayınlatıp kamuoyuna daha fazla rezil olma! / Umut Osman Sunci