SON DAKİKA
hava 23°Google News

BELEDİYE ÇALIŞANLARINI ŞAHSİ MENFATLERİNE ALET ETTİLER

Son Güncelleme :

20 Aralık 2023 - 13:08

BELEDİYE ÇALIŞANLARINI ŞAHSİ MENFATLERİNE ALET ETTİLER

Ahmet Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını duyurduğu Balıkesir’deki etkinliğe, Erdek ve Gönen başta olmak üzere CHP’li ilçe belediyelerinden onlarca personel otobüslerle taşındı.

Aday Adaylığı süreçleri devam eden CHP’li Belediye Başkanları, partili büyüklerinin gözüne girebilmek adına, yönettikleri belediyelerin imkanlarını şahsi menfaatleri için kullandılar. CHP’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Aday olarak gösterilen Ahmet Akın’ın etkinliği, deyim yerindeyse CHP’li İlçe Belediye Başkanlarının gövde gösterisine dönüştü.

Etkinlikte; CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin başta olmak üzere, CHP’nin ağır toplarından çok sayıda isim yer aldı. Bu da aday adaylık süreçleri devam eden Belediye Başkanları için kendilerini gösterebilmeleri adına eşsiz bir ortamdı. Bu durumu bulunmaz bir fırsat olarak gören, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz ve Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık durumu biraz abarttı. Erdek ve Gönen’den çok sayıda belediye personeli, belediyeye ait otobüslerle Balıkesir’e taşındı. İbrahim Palaz’ın kendi fotoğraflarının yer aldığı, Ahmet Akın’a destek pankartları ise belediye personelleri eşliğinde açıldı.

CHP’li diğer ilçe belediyeleri olan, Burhaniye, Edremit, Balya, Ayvalık ve Bandırma’dan da belediye personellerinin Balıkesir’e taşındığı görüldü.

Haber : Gökhan DAĞLI