SON DAKİKA
hava 10°Google News

BELEDİYE BAŞKANI TOLGA TOSUN, “KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ HER YER GÜZELLEŞİYOR”

Son Güncelleme :

08 Mart 2024 - 11:46

BELEDİYE BAŞKANI TOLGA TOSUN, “KADIN ELİNİN DEĞDİĞİ HER YER GÜZELLEŞİYOR”

Bandırma Belediyesi, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla kadın kahvaltı programı düzenledi.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ev sahipliğinde, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla Grand Asya Otel’de düzenlenen kahvaltı programına kadın belediye personelleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Programda konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, kadın elinin değdiği her yerin güzelleştiğini ifade ederek, “Kadınlarımız ayrıcalıklıdır,” dedi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun konuşmasında, “Bandırma Belediyesi’nde kadınlarımıza her zaman pozitif ayrımcılık yaptık. Kadınlarımızın maalesef ikinci plana atıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Bizler, sosyal demokrat ve kadınlara değer veren bir şehirde yaşıyoruz. Ben de bunun için elimden geleni yaptım. Bandırma’da iki gündüz bakım evini hayata geçirdik. Bu gündüz bakım evlerimizde 250 öğrencimizi istihdam edip kadınların iş hayatına katılımını sağladık. Kadınlarımıza yönelik el emeği festivalleri gerçekleştirdik. Belediyemizin çatısı altında kadın temizlik işçileri istihdam ettik. Kadın elinin değdiği her yer güzelleşiyor. Belediye başkanlığı sürecimde kırdığım, üzdüğün olduysa af ola. Hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Geçtiğimiz dönem hep beraber ekip olarak çalıştık, güzel işlere imza attık. Bandırmamız için hep birlikte hizmet ürettik,” sözlerine yer verdi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a kadın belediye çalışanları adına teşekkür plaketi takdim edildi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da programa katılan kadınlara hediye takdiminde bulundu. / Umut Osman Sunci – Mercan Çakas