SON DAKİKA
hava 26°Google News

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TOLGA AVAZ BANDIRMA’NIN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Son Güncelleme :

01 Mart 2024 - 13:15

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TOLGA AVAZ BANDIRMA’NIN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Bağımsız Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Avaz, göreve geldiğinde ilk olarak üzerinde durmak istediği başlıca sorunları masaya yatırarak çözüm önerileri sundu.

Bağımsız Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Avaz, Bandırma’nın en büyük sorunlarını iyi bir ekip çalışmasıyla tespit ettiklerini ifade ederek kentsel dönüşüm, ulaşım ve sürdürülebilir balıkçılık konularında önemli adımlar atacaklarını belirtti.

Tolga Avaz, “Bandırma, hızlı bir nüfus artışı ve kentleşme yaşamış olmasına rağmen, eski ve riskli yapıların yenilenmesi, kent estetiğinin korunması, yeşil alanların artırılması, sosyal donatı alanlarının oluşturulması gibi sorunlarla karşılaşmaktadır,” ifadeleriyle kentsel dönüşümüne nasıl bir bakış açısıyla yaklaşacaklarını anlattı. Tolga Avaz, “Bu sorunların çözümü için, kentsel dönüşüm projeleri uygulamak, vatandaşların katılımını ve faydasını sağlamak, kent kimliğini ve tarihi mirası korumak, kent içi ulaşımı ve altyapıyı iyileştirmek, kent yaşam kalitesini artırmak gerekmektedir,” dedi.

Tolga Avaz, Bandırma’nın ulaşım problemleriyle de mücadele ettiğini dile getirerek, “Bandırma’da yetersiz altyapı, trafik yoğunluğu, park yeri sıkıntısı gibi problemler mevcut. Toplu taşıma hizmetlerinin de yetersiz kaldığını biliyoruz. Bu sorunların çözümü için, ulaşım master planı hazırlamak, yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları yapmak, alternatif ulaşım modelleri geliştirmek, toplu taşıma kullanımını teşvik etmek, otopark alanları oluşturmak, akıllı ulaşım sistemleri kurmak gerekmektedir,” diye konuştu.

Bandırma’nın Türkiye’nin en büyük balıkçılık filosuna sahip olduğunu kaydeden Tolga Avaz, “Marmara Denizi kirlilik ve müsilaj gibi çevresel tehlikelerle karşı karşıya. Bu da av yasakları ve fiyat dalgalanmaları gibi sorunları beraberinde getiriyor. Bu sorunların çözümü için, balıkçılığa bilimsel yönden yaklaşmak, sürdürülebilir avcılık yöntemleri uygulamak, denizlerin korunması için gerekli önlemleri almak, balıkçılık sektörünü doğru şekilde desteklemek ve teşvik etmek gerekmektedir,” dedi.