SON DAKİKA
havaGoogle News

BAYRAM ESNAF İÇİN FİYASKO OLDU: FESTİVAL SATIŞLARI BALTALADI

Son Güncelleme :

22 Haziran 2024 - 17:41

BAYRAM ESNAF İÇİN FİYASKO OLDU: FESTİVAL SATIŞLARI BALTALADI

Bandırma’da Kurban Bayramı esnaf için beklentilerin altında kaldı. Bandırma Manifaturacılar, Tuhafiyeciler ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici, Kuş Cenneti Festivali’nin bayram öncesine denk gelmesi nedeniyle satışların büyük oranda düştüğünü vurguladı.

Bandırma’da Kurban Bayramı esnaf için hayal kırıklığına dönüştü. Bayram alışverişlerinden umutlu olan esnaf, beklentilerinin çok altında bir satış performansı ile karşılaştı. Bandırma Manifaturacılar, Tuhafiyeciler ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici, özellikle sıcak hava ve Kuş Cenneti Festivali’nin etkileri nedeniyle bayram satışlarının olumsuz etkilendiğini belirtti.

Bandırma Manifaturacılar, Tuhafiyeciler ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Adnan Gemici, “Esnafın iki bayramı vardır. Ramazan Bayramı bereketli geçmişti ama Kurban Bayramı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Çünkü maaş ödemelerinin henüz yapılmadığı bir zamana denk geldi. İnsanlarda para olmayınca alışveriş olmuyor. Emekliye son gün verilen 3 bin lira ikramiye de bir işe yaramadı. Aynı zamanda havaların çok sıcak gitmesi, Kuş Cenneti Festivali’nin de tam bayram öncesine alınması insanları konser izlemeye ve gezmeye sevk etti. Gündüz çok sıcak olduğu için akşamları yapacağımız işi festival büyük oranda etkiledi. Festival satışları baltaladı. Akşam dükkanlarda hiç iş güç yoktu. Bu bayram esnaf için tam bir fiyasko diyebilirim,” dedi. / Umut Osman Sunci