SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMA’YI PAZARLIK KONUSU YAPANLAR GEREKEN CEVABI SANDIKTA ALIR!

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 23:58

BANDIRMA’YI PAZARLIK KONUSU YAPANLAR GEREKEN CEVABI SANDIKTA ALIR!

Bandırma’nın siyasi dengeleri sarsılabilir! İYİ Parti ve CHP arasındaki pazarlık hala masada.

Edindiğimiz son kulis bilgilerine göre İYİ Parti ve CHP arasındaki Bandırma pazarlığı hala masada duruyor. CHP’nin Balıkesir’deki en önemli kalelerinden biri olan Bandırma’yı, Büyükşehir adaylığında Ahmet Akın’ın desteklenmesi karşılığı İYİ Parti’ye peşkeş çekeceğine yönelik kuvvetlenen iddialar Bandırma’daki partililer arasında büyük tepki çekiyor.

Bandırma’yı çok iyi tanıyan CHP’nin Büyükşehir Adayı Ahmet Akın’ın da söz konusu bu durum ile ilgili herhangi bir çıkışta bulunmadığı edindiğimiz kulis bilgileri arasında. CHP tarafının Bandırma’yı CHP’nin kalesi haline getiren Bandırmalılara daha iyi hizmet getirecek adayı belirlemek yerine, siyasi çıkarlar nedeniyle Bandırma’yı pazarlık konusu yaptığı ve aynı zamanda sürecin uzamasına da neden olan bu durum, Bandırma’daki tüm siyasi dengeleri değiştirebilir.

Turhan Çömez’in Bandırma inadıyla başlayan ve Ahmet Akın’da karşılık bularak CHP Genel Merkezi’ne taşınan bu pazarlık bir sonuca varacak mı bilinmez ama CHP’nin siyasi çıkarlarının önceliği, Bandırma’nın gerçek ihtiyaçlarına olan duyarsızlığı gözler önüne sermiş oluyor.