SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMASPOR’DA TESİSLEŞME TAMAM, SIRA SPORTİF BAŞARIDA

Son Güncelleme :

22 Kasım 2023 - 16:55

BANDIRMASPOR’DA TESİSLEŞME TAMAM, SIRA SPORTİF BAŞARIDA

Teksüt Bandırmaspor, ligde oynadığı 12 maçta 25 puan topladı. Bu puanla ligde 3. Sırada bulunuyor. Geride kalan 12 haftayı değerlendirdiğimizde, bordo beyazlıların inişli çıkışlı bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz. Sezona Ersan Parlatan yönetiminde başlayan takım, ilk hafta  Erzurumspor ile berabere kaldı. Bu sonuçtan sonra seri galibiyetler geldi. Ancak, takım oyunu eksikliği ve oyuncuların isteksizliği göze çarpan faktörlerdi. Takım atak geliştiriyor, ama gol yollarında etkili olamıyordu. Tek gollü galibiyetler takımı bir yere kadar getirdi. Ancak Ersan Parlatan’ı kurtaramadı. Ersan Parlatan ile 9. haftadaki Bodrum Fk maçı yenilgisinden sonra yollar ayrıldı.

Bandırmaspor takımı, sezona Sakaryaspor ile başlayan ancak yollarını ayıran Taner Taşkın’a emanet etti. Taner Taşkın oyun felsefesi olarak, hücum futbolunu benimseyen yeni nesil futbol antrenörlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bandırmaspor, Taner Taşkın’la çıktığı ilk iki maçı kazandı. Kupada ise, Alanya Kestelspor’u 3-1’lik skorla mağlup ederek tur atladı. Taner Taşkın takım dinamiklerini harekete geçirdi. Takım toparlandı. Taner Taşkın basın mensuplarına yaptığı açıklamada, lig arasında transfere gerek duymadığını, her mevkide alternatif oyuncuları olduğunu söyledi. Bu konuya katılmıyorum. Takımın forvet noktasında eksikleri olduğu apaçık ortada. Sezon arasında en az bir pivot santrafor ve sağ bek alınırsa, bordo beyazlıların Süper Lig’e çıkmasında hiçbir engel göremiyorum.

Son olarak, Başkan Onur Göçmez’in Olağanüstü genel Kurul kararını değerlendirelim. Onur Göçmez, yönetim kurulunu değiştirerek, daha güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak istiyor. Tesisleşme yönünden eksikliklerini gideren bordo beyazlılar, yönetim kurulunun gelişmesiyle daha iyi noktaya gelecektir. Tesisleşme beraberinde sportif başarıyı getirirse, Bandırmaspor Süper Lig’de kalıcı olur. Süper Lig’ de oyuncu ve takım gelirleri yükselecek. İlerleyen yıllarda, Bandırmaspor’u belki de Avrupa Kupalarında göreceğiz.