SON DAKİKA
hava 16°


Google News

BANDIRMALI ZEHİRLİ SU MU İÇİYOR?

Son Güncelleme :

02 Aralık 2023 - 14:05

BANDIRMALI ZEHİRLİ SU MU İÇİYOR?

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Bandırma ve Erdek’e asbestli şebeke hattı ile su taşındığını ileri sürerek, Büyükşehir Belediyesi’ni konuya duyarsızlığı nedeniyle, insanlara zehirli su içirmekle suçladı.

 

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, gündeme bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. İYİ Parti Bandırma İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği tanışma toplantısında konuşan Turhan Çömez, Balıkesir’de bulunan 12 bin kilometrelik su şebeke hattının %15’inin asbestli, yani kanserojen ve zehirli olduğunu açıkladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuya duyarsız kaldığını ve bu durumun kabul edilemez olduğunu ifade eden Turhan Çömez, “Böyle bir belediyecilik anlayışını reddediyoruz,” diye konuştu.

 

Turhan Çömez açıklamasında, “Balıkesir’de 12 bin km su şebeke hattı var. Bu boruların hepsi sağlıklı mı? Mesela, kaç km asbestli boru var? Bunu size açıklayayım. Bu boruların %15’i asbestli, yani 1. dereceden kanserojendir. %15’lik bu oran 1800 kilometreyi ifade ediyor. Bu asbestli boruların büyük çoğunlu, Bandırma ve Erdek’tedir. Vatandaşı zehirliyorlar. Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyorum. Bu asbestli boruları değiştir. Bu kabul edilemez. Böyle bir belediyecilik anlayışını reddediyoruz,” dedi.

 

Haber: Umut Osman Sunci