SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMALI ÖĞRENCİLERE TÜBİTAK ÖDÜLÜ

Son Güncelleme :

12 Haziran 2023 - 12:42

BANDIRMALI ÖĞRENCİLERE TÜBİTAK ÖDÜLÜ

5 / 9 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’da yüz yüze gerçekleştirilen 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi ve ödül törenine katılmaya hak kazanan  Bandırma Anadolu Lisesi Öğrencileri Berfin Gören, Yusuf Kurt ve Semih Köse, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Arzu Ülker Danışmanlığında “Dijital Dönüşüm” Alanında hazırladıkları “Aşiyan Müzesinin Sanal Ortama Taşınması ve Eğitim Kiti Haline Getirilmesinin Öğrencilerin Edebiyat Dergisi başarılarına ve Derse karşı tutumlarına Etkisi” projeleriyle İkincilik ödülüne layık görüldüler.

Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Öğrencileri Berra Çolak ve Zeynep Deniz, İngilizce Öğretmeni Zeynep Yılmaz Bodur Danışmanlığında “Dijital Dönüşüm” Alanında hazırladıkları “Çevrim İçi İtibarın İnşasında Dijital Ayak İzi Farkındalığı Projeleriyle teşvik ödülüne layık görülmüştür.

Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Elvan İnan Danışmalığında öğrencisi Saadet Naz Taşkesen Matematik alanında hazırladıkları “Mathverse” isimli Projeleriyle Türkiye Finallerinde yarışmaya hak kazanarak projelerini sergilediler.