SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma’dan İSO 500 Sıralamasında büyük başarı

Son Güncelleme :

27 Eylül 2023 - 11:24

Bandırma’dan İSO 500 Sıralamasında büyük başarı

İş dünyasının merakla beklediği “İSO-Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması” 2022 sonuçları açıklandı. Bandırma’dan üç firma bu prestijli sıralamada yer aldı.

Bu firmalardan, Banvit Bandırma Vitaminli Yem San.A.Ş., 88. Sırada, Hastavuk Gıda Tarım Hayv.San.Tic.A.Ş. 278. Sırada, Bupiliç Entegre Gıda San.Tic.A.Ş., 353. Sırada yer aldı.

Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan’ın açıklamasına göre;

“Bu başarılar, 2022 yılının sanayi performansını yansıtarak zorlu bir yılı güçlü bir şekilde tamamladığımızın bir kanıtıdır. Üyelerimiz, pandemi ve dış pazarlardaki dalgalanmalar gibi zorluklara rağmen ülkemizin büyüme ve kalkınma hedeflerinde öncü rol oynamaya devam etmiştir.

Ayrıca, ülkemizin finansal istikrarını yeniden sağlamak için açıklanan “Orta Vadeli Program”ı büyük bir önemle karşılıyoruz. Bu programın başarısı, ülkemizi yatırımcılar için cazip bir merkez haline getirebilir ve teknolojiye dayalı, çevreci ve nitelikli yeni sanayi yatırımlarının artmasını teşvik edebilir.

Dereceye giren tüm üyelerimizi ve bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Ayrıca, sıralamada yer alan bölgemiz firmalarının artışı, Bandırma ve Balıkesir’in ekonomik kalkınması için büyük bir fırsat sunmaktadır. Bu başarıların, istihdam, refah ve gelir seviyelerinin artışıyla sonuçlanmasını umuyoruz” dedi.