SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma’da trafik, narkotik ve huzur uygulaması

Son Güncelleme :

20 Aralık 2023 - 10:23

Bandırma’da trafik, narkotik ve huzur uygulaması

Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Milli güvenlik, genel sağlık ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması, suç veya kabahatin işlenmesinin önlenmesi, şüpheliler ile aranan şahısların yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesine yönelik olarak yapılan operasyonda çok sayıda aranan şahıs, silah ve uyuşturucu ele geçirildi.

Bandırma ilçesinde 275 personelin katılımıyla yapılan uygulamalarda 2 bin 870 şahıs sorgulandı, 12 aranan şahıs yakalandı. Hırsızlık suçundan aranan 4 şahıs, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak kabul etmek bulundurmak suçundan aranan 1 şahıs, basit yaralama suçundan aranan 1 şahıs, ve yoklama kaçağı olarak aranan 6 şahıs yakalandı. Ayrıca göç idaresine mevcutlu olarak teslim edilecek 1 Suriye uyruklu şahıs yakalandı.

Denetlenen/kontrol edilen ve umumi açık diğer yerlerde yapılan operasyonda 75 adet umuma açık yer kontrol edildi, 5 işletmeye kapalı alanda tütün mamulleri tüketiminden tutanak tanzim edildi. 1 işletmeye kayıtsız işçi çalıştırmaktan tutanak tanzim edildi.

Denetlenen ve uygulama yapılan kontrol edilen araç sayısı 561, ceza yazılan araç sayısı: 32, ceza miktarı: 121 bin lira, men edilen araç sayısı sayısı 6 ve 3 şahsa TCK 179/3 kapsamında Adli İşlem yapıldı.

Uygulama ve yapılan arama çalışmaları sonucunda 1 adet ruhsatsız tüfek ve 7 adet dolu kartuş. 3 adet kuru sıkı tabanca ve 7 adet kurusıkı mermisi. 2 adet ruhsatsız tabanca , 4 adet 7,65mm tabanca fişeği, 11 adet 9mm tabanca fişeği, 1 adet 6,35mm tabanca fişeği, 0,60 gram metanfetamin, 2,70 gram esrar, 19 adet galara sentetik ecza hap, 2 adet uyuşturucu kullanma düzeneği ve 1 adet bıçak ele geçirildi.