SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMA’DA ÖZTAYLAN’IN ADAYLIĞI CHP KULİSLERİNİ ALTÜST ETTİ

Son Güncelleme :

05 Şubat 2024 - 16:53

BANDIRMA’DA ÖZTAYLAN’IN ADAYLIĞI CHP KULİSLERİNİ ALTÜST ETTİ

Edindiğimiz bilgiye göre CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı’nı belirlemiş ancak Ak Parti’nin Cemal Öztaylan tercihi, CHP kulislerini bir kez daha çıkmaza sokmuş.

CHP’nin Bandırma Belediye Başkan Adayı’nı 2 Şubat’ta açıklayacağına kesin gözle bakılırken, süreç bir kez daha ertelenmişti. Aldığımız duyumlara göre, Cemal Öztaylan’ın AK Parti tarafından aday gösterilmesi, bu ertelemenin sebebiymiş. Hatta CHP aday göstereceği ismi belirlemiş ancak bu son dakika gelişmesi kulisleri tam anlamıyla alt üst etmiş. CHP’nin aday olarak açıklayacağı isim Tolga Tosun iken Cemal Öztaylan’ın aday olarak ortaya çıkması, planların yeniden gözden geçirilmesine neden olmuş.

CHP’nin Tolga Tosun ve Dursun Mirza isimlerinin arasında kaldığı edindiğimiz kulis bilgileri arasında yer alıyor. Yapılan kamuoyu anketleri de bu durumu doğrular nitelikte. Nitekim, telefonla yapılan bu anketlerde sadece Tolga Tosun ve Dursun Mirza’nın isimleri öne çıkıyor. Yaşanan Cemal Öztaylan gelişmesinin, seçim yarışının dinamiklerini değiştirebilecek bir faktör olarak ele alındığı, CHP tarafında ise tercih oklarının Dursun Mirza ismine döndüğü aldığımız duyumlar arasında. / Umut Osman Sunci