SON DAKİKA
hava 27°Google News

BANDIRMA’DA ÖĞRENCİ OLAMAMAK

Son Güncelleme :

07 Haziran 2024 - 15:44

BANDIRMA’DA ÖĞRENCİ OLAMAMAK

Şehir dışından buraya gelen bir öğrenci olarak, Bandırma’nın gençler için birçok fırsat sunan ama aynı zamanda çeşitli zorluklarla da başa çıkmamızı gerektiren bir şehir haline geldiğini görüyorum. Şehrin nüfusu hızla artarken, ulaşım ve altyapı sorunlarının hala çözülememiş olması gibi nedenlerle olumsuz etkileniyoruz.

Üniversite öğrencilerinin sayısının artmasıyla birlikte barınma sorunu da göz ardı edilemez hale geldi. Kiraların yükselmesi, biz öğrencilerin ekonomik olarak sıkıntı yaşamasına neden oluyor ve bu da sosyal yaşamımızı olumsuz etkiliyor. Özellikle kafe ve benzeri sosyal mekanlarda, fiyatların çok yüksek olması sosyalleşme imkanlarımızı kısıtlıyor. Sosyalleşebileceğimiz alanların kısıtlı olması da ayrı bir konu… Hem ekonomik hem sosyal açıdan zorlanan gençler olarak, hobilerimizi geliştirebileceğimiz veya eğitim alabileceğimiz yerlerin olmamasından şikayetçiyiz.

Sonuç olarak biz gençlerin karşılaştığı sorunları çözmek, sadece bireysel potansiyelimizi değil, aynı zamanda ülkemizin geleceğini de aydınlatacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: “Gençliği yetiştiriniz, geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir.”