SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma’da mide bulandıran olay: Öz babası tarafından istismar edildi

Son Güncelleme :

09 Haziran 2024 - 12:19

Bandırma’da mide bulandıran olay: Öz babası tarafından istismar edildi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan P.A. isimli kız, öz babasının cinsel istismarına uğradı, anne ise bu iğrençliğe göz yumdu.

Bandırma’da akıllara durgunluk veren türden bir cinsel istismar olayı yaşandı. P.A. (18) isimli kızın, öz babası A.A. (42) tarafından iki yıldır cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. Mide bulandıran olay, P.A.’nın gece yarısı evinden kaçıp Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sığınmasıyla ortaya çıktı. P.A., burada polis ekiplerine, babası A.A. (42) tarafından cinsel istismara uğradığını, annesi A.A.’nın ise bu istismara yardım ettiğini anlattı.

Olayın ortaya çıkması üzerine baba A.A. ve anne A.A. polis ekipleri tarından gözaltına alındı. P.A. ise Kadın Sığınma Evi’nde koruma altına alınırken küçük yaşta olan kardeşi ise Çocuk Esirgeme Kurumu’na gönderildi.

Polis ekipleri tarafından yapılan inceleme sonrası, P.A.’nın anneannesinin de bu durumdan haberdar olduğu anlaşıldı. Anneanne yapılan sorgulamada, damadı tarafından kızı A.A.’ya zarar verilebileceği düşüncesiyle yaşananları gizlediğini itiraf etti.

Baba A.A. çıkarıldığı mahkemede sorulan sorulara cevap vermeyerek susma hakkını kullanmak istediğini ifade etti.

Anne A.A. ise mahkemedeki sorgu ve savunmasında, “Bir akşam otururken babası kızımı çağırmamı söyledi. Kızımı çağırdım. Yalnız konuşacağını söyledi. Ben içeriye gittim. Yatak odasının kapısı kapandı. İçeriden sesler duydum. Fakat ben odada değildim. Daha sonra kızım odadan çıkıp banyoya gitti. O zaman eşimle kızımın cinsel birliktelik yaşadığınıanladım. Eşime ne olduğunu sorduğumda “Sen karışma, ben cezasını verdim,” tarzı bir şey söyledi. Bu dönemden sonra eşimden çekindiğim için ona bir şey söyleyemedim ancak eşimle kızım ara ara birlikte oldu. En son kızımın şikayettarihine yakın bir süre önce, kızım bana bu durumdan rahatsız olduğunu söylediğinde ben de ona istemsiz bir şekilde, “Dışarıda adın çıkacağına babanla yap,” tarzı bir cümle söyledim. Kızım o konuşmamızdan önce bana bu durumla ilgili bir şey anlatmadı. İçine kapanık bir kızdı. Ben, eşimle kızımın cinsel birliktelikleri esnasında yanlarında değildim. Evliliğimi korumak ve eşimden çekindiğim için polise başvurmadım. Yine ağabeyim öğrenirse bir şey yapar diye çekinmiştim. Hakkımda iddia edildiği gibi esimle kızım birlikte olurken kızımı tutmadım. Onlarla bu birliktelikler esnasında aynı odada hiçbir zaman bulunmadım. Tutuksuz yargılanmayı talep ederim,” dedi.

Baba A.A. ve anne A.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili yargılama süreci devam ediyor.