SON DAKİKA
hava 21°Google News

BANDIRMA’DA GENÇ FUTBOL YETENEKLERİ KUPA TÖRENİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Son Güncelleme :

22 Nisan 2024 - 20:49

BANDIRMA’DA GENÇ FUTBOL YETENEKLERİ KUPA TÖRENİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bandırma Galatasaray Futbol Okulu’nun organize ettiği, 2024 Ulusal Egemenlik Kupası Bandırma İlkokullar Halı Saha Turnuvası’nın kupa töreni gerçekleştirildi.

Bandırma’daki genç futbol yeteneklerinin keşfedilmesi ve ülke futboluna kazandırılması amacıyla, Bandırma Galatasaray Futbol Okulu ev sahipliğinde organize edilen “2024 Ulusal Egemenlik Kupası Bandırma İlkokullar Halı Saha Turnuvası” tamamlandı. Bandırma’daki en çok öğrencinin okuduğu 8 okulun mücadele ettiği turnuvada şampiyon Cumhuriyet İlkokulu, 2. Şehit Öğretmen Mustafa Boz İlkokulu, 3. Şehit Süleymanbey İlkokulu ve 4. ise Ticaret Borsası İlkokulu oldu. Gerçekleştirilen kupa töreninde ilk dörde giren okullara madalya ve kupaları verildi. Turnuvanın en iyi oyuncusu ise Cumhuriyet İlkokulu’ndan Kerem Şahin olarak belirlendi.

Kupa törenine Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırmaspor Kulüp Başkanı Gürel Soylu ve çok sayıda sporsever katıldı.

Kupa töreninde konuşma gerçekleştiren Bandırma Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Hakan Yücel, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yılı’nda Bandırma Galatasaray Futbol Okulu olarak düzenlediğimiz etkinliğin final programına hoş geldiniz. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilme, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız Geleceğimizin teminatıdır onların sağlıklı yarınları için hep beraber çalışacağız. Bizde bu anlamlı haftadaki etkinliğimiz ile sporu geniş kitlelere yaymak ve sevdirmek, spor yolu ile öğrenciler arasındaki birlik, beraberlik duygusunu geliştirmeyi ve kaynaşmayı sağlamak ve yeteneği olan çocuklarımızın bu yeteneklerini gösterme fırsatı vermek istedik.

Destek olan başta milli eğitim müdürümüz ve okul müdürlerimiz olmak üzere arkadaki fonda isimleri geçen işletmelere basına, hocalarımıza Balıkesir bölge hakemlerimize, velilerimize çok teşekkür ediyoruz inşallah bunu her yıl düzenlenen bir etkinlik haline getireceğiz yıllarca sürer diyorum. Çocuklarımıza Atatürk’ün bir sözünü ileterek sözlerimi bitirmek istiyorum. “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz,” dedi.

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yeloğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’da kısa birer konuşma gerçekleştirerek turnuvaya katılan öğrencilere tebriklerini sudular ve başarılarının devamını dilediler.

Konuşmaların ardından kupa törenine geçildi. Turnuvada ilk 4’e giren okullara kupaları ve minik futbolculara da madalyaları takdim edildi. / Umut Osman Sunci