SON DAKİKA
havaGoogle News

BANDIRMA’DA ÇOK SAYIDA HAKİM VE CUMHURİYET SAVCISI’NIN GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Son Güncelleme :

15 Haziran 2024 - 13:16

BANDIRMA’DA ÇOK SAYIDA HAKİM VE CUMHURİYET SAVCISI’NIN GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Ana Kararnamesi Duyuruldu. Bu kararname ile Bandırma Adli Yargı çevresinde görevli çok sayıda hakim ve Cumhuriyet Savcısı’nın görev yeri değişti.

Türkiye Cumhuriyeti Hakimler ve Savcılar Kurulunun 2024 yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamelerine ilişkin 13.06.2024 tarihli duyurusu ise Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmaların 13 Haziran 2024 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandığı duyuruldu.

Bu kararname ile Bandırma Adli Yargı çevresinde görevli Hakimler ve Cumhuriyet Savcılarından; Hakim Züleyha Akbıyık’ın Aksaray Hakimliğine, Hakim Hakan Ay’ın İstanbul Anadolu Hakimliğine, Hakim Burak Can’ın Bakırköy Hakimliğine, Cumhuriyet Savcısı Emre Çavdar’ın Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığına, Hakim Meryem Yıldız’ın Bakırköy Hakimliğine, Hakim Ferhat Yavuz’un Düzce Hakimliğine, Cumhuriyet Savcısı Bahattin Kaçmaz’ın Gebze Cumhuriyet Savcılığına, Hakim Tuğba Pehlivan’ın Adana Hakimliğine, Hakim Betül Sarıtaş’ın Çorlu Hakimliğine, Cumhuriyet Savcısı Baray Tütüncü’nün Sivas Cumhuriyet Savcılığına, Hakim Ali Fuat Yıldırım’ın Bursa Hakimliğine,  Hakim Duygu Güneş Kaya’nın Sakarya Hakimliğine, Hakim Kemal Dinç’in Gaziantep Hakimliğine, Cumhuriyet Savcısı Metin Yüksel Erdoğan’ın Ağrı Cumhuriyet Savcılığına, Cumhuriyet Savcısı Fatih Murat Öcek’in Kozluk Cumhuriyet Savcılığına, Hakim Zeynep Saraçoğlu’nun Gaziantep Hakimliğine, Hakim Hatice Erdoğan’ın Ağrı Hakimliğine, Hakim Tuncay Yıldız’ın Bakırköy Hakimliğine tayin oldukları belirtildi.

Erzincan Hakimi Nebi Salgınkaya, Andırın Hakimi Özgür Akan, Sarıveliler Hakimi Ali Buğra Gün, Gürün Hakimi Fatma Karababa Demirvuran, Hanak Hakimi Fatma Betül Türkyılmaz, Uludere Hakimi Taha Yalçın, Düziçi Hakimi Berkan Deregözü, Ermenek Hakimi Muhammed Yusuf Yıldırım, Siverek Hakimi Ahmet Çakır, Kayseri Hakimi Zeynep Yıldırım, İdil Cumhuriyet Savcısı Gamze Selin Sulbi, Çat Cumhuriyet Savcısı Ömer Örsoğlu, Harran Cumhuriyet Savcısı Onur Hidayet Erkin, Hilvan Cumhuriyet Savcısı İbrahim Ethem Mercan, Hanak Cumhuriyet Savcısı Emin Türkyılmaz, Gürün Cumhuriyet Savcısı Mehmet Semih Demirvuran’ın Bandırma Hakimliğine ve Cumhuriyet Savcılığına tayin oldukları belirtildi. Müstemir yetkilerin adli yıl başlangıcı ile belirleneceği bildirildi.

Uzun süredir Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev icra eden Başsavcı Cüneyt Demirdaş’ın 2024 yılı yaz kararnamesinde yer almaması gözlerden kaçmadı. Demirdaş’ın bu durumunun ara kararnameye mi konu edileceği veya sayın Başsavcının mazeret beyanının bulunup bulunmadığı hususu merak konusu oldu.