SON DAKİKA
hava 24°Google News

BANDIRMA’DA BULGARİSTAN SEÇİMLERİ İÇİN SANDIK KURULACAK

Son Güncelleme :

03 Haziran 2024 - 11:41

BANDIRMA’DA BULGARİSTAN SEÇİMLERİ İÇİN SANDIK KURULACAK

Bal Göç Bandırma Şube Başkanı İlhan Özer, Bulgaristan’da 9 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimler için Türkiye’nin 23 ilinde toplam 166 sandık kurulacağını açıkladı.

Bal Göç Bandırma Şube Başkanı İlhan Özer, yaptığı açıklamada, Bulgaristan’ın iki seçimi birleştirerek tek bir tarihte gerçekleştirdiğini belirtti. Geçmiş yıllarda da Bandırma ve Türkiye genelinde Bulgaristan devleti tarafından sandıklar kurulduğunu ve çok sayıda seçmenin oy kullandığını hatırlattı. Bu yıl ise Balıkesir ilinde üç sandık açılması için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Bandırma’da sandık kurulması için Bal Göç şubesi olarak yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Özer, “Hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Bulgaristan yetkililerine oy kullanma işlemlerinde lojistik destek veriyoruz. Bulgaristan’ın gelişmesi ve demokrasinin ilerlemesi için sandığa sahip çıkmalıyız,” dedi.

Özer, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’ne desteğin devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, “Ne kadar çok kardeşimiz parlamentoda olursa, mutlaka bizim yararımıza olacak. Bu nedenle tüm Bandırma ve çevresinde yaşayan çifte vatandaşlarımızın sandığa gidip en demokratik şekilde oylarını kullanmalarını arzu ediyorum,” şeklinde konuştu. / Umut Osman Sunci