SON DAKİKA
hava 27°Google News

Bandırma’da başıboş köpekler bir kadına saldırdı: Kadın çığlıklar içinde yerde kaldı

Son Güncelleme :

11 Haziran 2024 - 13:16

Bandırma’da başıboş köpekler bir kadına saldırdı: Kadın çığlıklar içinde yerde kaldı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 6 başıboş köpek bir kadına saldırdı. Olay anı güvenlik kamerası görüntülerine saniye saniye yansıdı.

Bandırma’ya bağlı Yenisığırcı Mahallesi’nde 6 köpek yolda yürüyen bir kadına saldırdı. Neye uğradığını şaşıran kadın, köpeklerin arasından kurtulmaya çalışırken çığlıklar içinde yere düştü. Isırılan kadın köpeklerin arsından güçlükle kurtulabildi. Mahalle sakinleri, köpeklerin mahallede bulunan bir küçükbaş hayvan çiftliği tarafından çiğ etle beslendiğini ve bu durumun köpeklerin saldırganlaşmasına neden olduğunu belirtiyorlar. Konu ile ilgili daha önce de şikayette bulunulduğu ancak bir sonuç çıkmadığı ifade ediliyor.

Yenisığırcı Mahalle Muhtarı Özden Gümüş konu ile ilgili, “Saldırıya uğrayan hemşehrimiz hakkını aramak için her yola başvuracağını söyledi. Gerekli işlemleri başlattı. Biz bu olay dolayısıyla çok üzgünüz. Tekrarlanmaması temennisindeyiz. Başıboş köpek sorunu son yıllarda ülke genelinde arttı. Belediyelerimizin bu konuda daha hassas davranması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah böyle bir olayı tekrar yaşamayız,” dedi.

Köy İmamı Abdüsselam Koç, köpekler yüzünden camiye araçla gitmek zorunda kaldığını belirterek, “Yetkililerin bu konuda acilen önlem almasını istiyorum. Bir an önce gereği yapılmalı” ifadesinde bulundu.

Başıboş köpeklerden şikayetçi olan Mahalle sakinleri konunun Bandırma Belediyesi nezdinde ivedilikle çözüme kavuşturulmasını istiyor.