SON DAKİKA
hava 21°Google News

Bandırma’da 97 yerinden bıçaklanarak öldürülen Hazal Alpyörük cinayeti davası ertelendi

Son Güncelleme :

02 Haziran 2023 - 18:16

Bandırma’da 97 yerinden bıçaklanarak öldürülen Hazal Alpyörük cinayeti davası ertelendi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde birlikte yaşadığı imam nikahlı eşi 3 aylık hamile Hazal Alpyörük’ü (19) 97 yerinden bıçaklayarak öldüren ve tutuklu olarak yargılanan Kadir Meşe (30) hakkında bir önceki duruşmada mahkeme heyeti, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için rapor düzenlenmesine hükmetmiş ve dava ertelenmişti.

Görülen duruşmada raporun henüz çıkmaması da göze alınarak bir karara bağlanamayıp duruşma 16 Ağustos 2023 tarihine ertelendi. Zanlı Kadir Meşe savunmasında; ”Şerefim ve namusum için yaptım. Siz nasıl uygun görürseniz o benim kabulümdür.” dedi.

Duruşma salonunda Hazal Alpyörük adına hiç kimsenin olmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Kamuya mal olan davada Hazal’ın avukatının dahi salonda bulunmamasının yanı sıra aile üyeleri ve kadın dernekleri de yoktu.
​​​​​​​
Zanlı Kadir Meşe’nin avukatı şu sözleri ifade ederek müvekkilinin savunmasını yaptı; “Müvekkilim uzun süre uyuşturucu kullanmasından dolayı psikolojisinin yerinde olmadığını düşünmekteyiz. Bu sebeple akıl ve ruh sağlığı hastanesine sevk edilerek rapor almasını talep ediyoruz. Müvekkilim hapishane 7 veya 8 kez koğuş değiştirdiği ve bu sebeple ruh sağlığının yerinde olmadığını adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını tutukluk halinin iptalini talep etmekteyiz.” dedi. Mahkeme bir karara bağlanamayıp duruşma 16 Ağustos 2023 tarihine ertelendi ve Kadir Meşe’nin tutukluluk haline karar verildi.