SON DAKİKA
havaGoogle News

Bandırma Sahipsiz mi ?

Son Güncelleme :

29 Haziran 2023 - 20:47

Bandırma Sahipsiz mi ?

Şehir genelinde bazı problemli konular Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkisinde denilerek savuşturulurken vatandaşlar asıl Bandırma Belediyesi yetkisinde olan imar hareketleri kimin yetkisinde diye soruyor.

Tam da şehir merkezinde en görülür yerde olan Bandırma Lokantacılar Odası Başkanı Hamit Gürer’e ait olduğu söylenen restoran olan yapının çatı katı kapatılırken ve yan tarafından çatı katına uzanan asansör kulesi olduğu söylenen yapı ortadayken Bandırma Belediyesi İmar İşleri yanında en yetkili makamlar da görmüyor mu? Bu iki yapıya ruhsat verildiyse sorun yok ancak verilmediyse bu yapı böyle mi kalacak? Diye soran vatandaşlar “Biz yapsak hemen gelir mühürlerler ve yıkım için karar verirler. Eğer ruhsatı yoksa ki, yok olduğu söyleniyor bu tip yapılar serbest mi kaldı? Belediyenin ceza kestiği söyleniyor kaçak yapı yerinde dururken ceza bir işe yarıyor mu?” diyorlar. Ayni iş sahibinin daha önce de kaldırımları ve yeşil alanı işgal ettiği ve yine ceza yediği iddia ediliyor.

SEYYAR ASANSÖRDE BÜYÜK TEHLİKE

Öte yandan, 1 hafta önce Bursa’nın Gemlik ilçesinde 4 katlı bir binanın dışına yapılan seyyar asansörün halatının kopması sonunda 4 kişiden 2 kişi ölmüş 2 kişi de yaralanmıştı. Yapılan inceleme sonunda asansör firmasının sahibi de tutuklandı.  Bu olay da bize seyyar asansörlerin sağlıklı olmadığını göstermesi bakımından yararlı bir örnek olmuştur.

Şimdi bizlerde soruyoruz bu Bandırma’nın işgaline kim dur diyecek? Cumhuriyet meydanında ki işgaller ne olacak? Ve Bandırma’nın diğer sokaklarında ki işgallere kim dur diyecek? Ayrıca Cumhuriyet meydanı ve trafiğe kapalı olan alanlarda ki motosiklet ve elektrikli scooter gibi aletlerin kullanılmasını nasıl ve kim engelleyecek?